"Bir çok ülke Kürtler'in 'tek ses' olmasını istiyor"

YNK'li Kürdistan Bölgesi Başkan Yardımcısı Kosret Resul, Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi tarafların sorunlara “son vermek amacıyla” biran önce anlaşmaları gerektiğini kaydetti.


 Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) yöneticisi ve Kürdistan Bölgesi Başkan Yardımcısı Kosret Resul, Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi tarafların sorunlara "son vermek amacıyla" biran önce anlaşmaları gerektiğini söyledi.

Kosret Resul, Süleymaniye’de Kürdistan Emekçiler Partisi’nden bir heyetle bugün bir araya geldi.

Kosret Resul’ün basın ofisinden yapılan açıklamada, dünya ülkelerinin günümüzde Kürtler’e ve Peşmerge Güçleri’ne daha çok saygı gösterdiği belirtildi.

Bir çok ülkenin, Kürt Halkı'nın tek ses olmasını umut ettiklerini belirten açıklamada, Kürtlerin demokrasi ile insan haklarının vazgeçilmez unsuru olarak gördüklerine yer verildi.

Açıklamanın sonunda Kosret Resul, en kısa zamanda sorunların çözülmesine yönelik diyalogların kurulması temennisinde bulundu.

10 Ocak’ta Kosret Resul yaptığı açıklamada, Kürdistan Bölgesi’ndeki mevcut siyasi sorunların çözülmesi amacıyla siyasi taraflar arasında bir zirve yapılması çağrısında bulunmuştu.