Ads[no]

Ads[no]

18 Ocak 2017

"Bir çok ülke Kürtler'in 'tek ses' olmasını istiyor"

YNK'li Kürdistan Bölgesi Başkan Yardımcısı Kosret Resul, Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi tarafların sorunlara “son vermek amacıyla” biran önce anlaşmaları gerektiğini kaydetti.


 Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) yöneticisi ve Kürdistan Bölgesi Başkan Yardımcısı Kosret Resul, Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi tarafların sorunlara "son vermek amacıyla" biran önce anlaşmaları gerektiğini söyledi.

Kosret Resul, Süleymaniye’de Kürdistan Emekçiler Partisi’nden bir heyetle bugün bir araya geldi.

Kosret Resul’ün basın ofisinden yapılan açıklamada, dünya ülkelerinin günümüzde Kürtler’e ve Peşmerge Güçleri’ne daha çok saygı gösterdiği belirtildi.

Bir çok ülkenin, Kürt Halkı'nın tek ses olmasını umut ettiklerini belirten açıklamada, Kürtlerin demokrasi ile insan haklarının vazgeçilmez unsuru olarak gördüklerine yer verildi.

Açıklamanın sonunda Kosret Resul, en kısa zamanda sorunların çözülmesine yönelik diyalogların kurulması temennisinde bulundu.

10 Ocak’ta Kosret Resul yaptığı açıklamada, Kürdistan Bölgesi’ndeki mevcut siyasi sorunların çözülmesi amacıyla siyasi taraflar arasında bir zirve yapılması çağrısında bulunmuştu.
"Bir çok ülke Kürtler'in 'tek ses' olmasını istiyor" Reviewed by ZEReditor II on 18.1.17 Rating: 5 YNK'li Kürdistan Bölgesi Başkan Yardımcısı Kosret Resul, Kürdistan Bölgesi’ndeki siyasi taraf...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.