Biden'dan Trump'a 'ağır' fırça: Büyü artık Trump büyü!

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, konuk olduğu bir televizyon programında, yeni başkan Donald Trump'a sert eleştirilerde bulundu.


ABD Başkan Yardımcısı Joe biden, Donald Trump’ın Twitter’da, Obama’nın sağlık reformunu savunan Senato azınlık lideri Chuck Schumer için “baş palyaço” yazmasına tepki gösterdi.

Başkan Yardımcısı Biden, “Büyü Donald, büyü. Artık yetişkin olma zamanı. Sen başkansın, yapacak işlerin var. Sen yeni tasarı sunacaksın, biz de tartışacağız. Halkın kararına izin ver. Bırak Kongre’de oylasınlar. Ne olacağını görelim” dedi.

Trump’ın Obama’yı eleştirmesi ve istihbarat kurumlarını ciddiye almamasına da değinen Joe Biden, yeni başkanın bu kurumlardan şüphe duymasını tehlikeli ve 'akılsızca' bulduğunu ifade etti.

Joe Biden, “İstihbarat kurumlardan daha iyi biliyor olduğu fikri, birinin fizik konularını fizik profesöründen daha iyi biliyorum demesine benziyor. ‘Kitabı okumadım, ama daha fazla biliyorum’ demek gibi” ifadelerini kullandı.

Donald Trump sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla, CIA, FBI ve diğer kurumlara sataşmış ve Rusya ile ilgili kanıtları olmadığını öne sürmüştü.

 Yeni BaşkanTrump en son Twitter hesabında, “Rusya’nın sözde bilgisayar korsanlığı ile ilgili istihbarat toplantısı Cuma gününe ertelendi. Herhalde bir konu yaratmak için daha zamana ihtiyaçları var. Çok garip” paylaşımında bulunmuştu.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler