Ads[no]

Ads[no]

9 Ocak 2017

Beşar Esad'ın 'Rakka' ve 'Astana' açıklaması: Görüşmeye hazırız ama...

Şam Yönetimi lideri Beşar Esad, Astana'da her şeyi görüşmeye hazır olduklarını, ancak karşılarında gerçek Suriye muhalefeti görmek istediklerini söyledi.


Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Fransız parlamenterlerden oluşan bir heyeti başkent Şam'da kabul ettikten sonra Fransız medyasına konuştu.

Suriye Devlet ajansı SANA'da yer alan habere göre, Beşar Esad, Fransız heyetinin ziyaretinin, Fransa'nın Suriye'ye yönelik tutumunu değiştirmesine yardımcı olacağını umduğunu ifade etti.

Dünyadaki her şeyin, Suriye'ye bakarak her seviyede değiştiğini savunan Esad, buna rağmen Fransız yönetiminin hala pozisyonunu değiştirmediğine ve gerçeklerden kopuk eski dili konuşmaya devam ettiğini söyledi.

Tarihteki bütün savaşların kötü olduğunu söyleyen Esad, kendi ülkeni savunmak gibi soylu bir nedenle olsa dahi savaşın kötü bir şey olduğunu söyledi.

Beşar Esad, Vadi Barada'da savaşın devam etmesini de, silahlı grupların Şam'da yaşayan 5 milyon insanın suyunu kesmesi ve ordunun da bunun için bölgeyi kurtarmak için operasyona başlamasına bağladı.

Rakka'yı ne zaman kurtaracakları yönündeki bir soruya, "Anayasaya ve yasalara göre, Suriye topraklarının her karışını kurtarmak zorundayız" yanıtını veren Esad, buna rağmen askeri olarak bazı öncelikleri olduğunu belirtti.

Astana'da başlayacak müzakerelerle ilgili olarak "Her şeyi görüşmeye hazırız" diyen Esad, "Ancak karşımızda kim olacak?" sorusunu yöneltti.

Muhalefetin gerçek, yani Suriye'de kökü olan bir muhalefet olması gerektiğini savunan Esad, karşılarına oturacak muhalefetin Amerikan, İngiliz ya da Suudi muhalefeti olmaması gerektiğini söyleyerek, müzakerelerin seyrinin buna bağlı olduğunu kaydetti.

Esad, kendi pozisyonunun tartışılmasının da anayasa ile ilgili olduğunu, anayasa değişmeden bunun tartışılamayacağını ve her anayasanın da bir referanduma ihtiyaç duyduğunu da sözlerine ekledi.

Esad, Fransa'nın yeni cumhurbaşkanı adaylarından Francois Fillon'un teröristlere karşı savaşta farklı bir pozisyon aldığını ve bundan memnuniyet duyacaklarını sözlerine ekledi.
Beşar Esad'ın 'Rakka' ve 'Astana' açıklaması: Görüşmeye hazırız ama... Reviewed by ZEReditor II on 9.1.17 Rating: 5 Şam Yönetimi lideri Beşar Esad, Astana'da her şeyi görüşmeye hazır olduklarını, ancak karşılarında gerçek Suriye muhalefeti görmek is...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.