Ads[no]

Ads[no]

7 Ocak 2017

Başbakan Binali Yıldırım Bağdat’ta; Akşam saatlerinde Erbil'de

Başbakan Binali Yıldırım beraberindeki heyet ile birlikte Irak'ın başkenti Bağdat’ta gitti.

Türkiye heyetini taşıyan uçak saat10.30 sıralarında Bağdat’a indiği bildirildi.

Başbakan Binali Yıldırım’a Enerji Bakanı Berat Albayrak, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci eşlik ediyor.

Başbakan Yıldırım, Bağdat’ta Irak Başbakanı Haydar Abadi, Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum ve Temsilciler Meclisi Başkanı Selim Cuburi ile bir araya gelecek.

Görüşmelerde iki ülke arasında krize neden olan Başika meselesi, IŞİD ile mücadele ve PKK konusu ile ekonomik ilişkilerin ele alınması bekleniyor.

Türkiye heyeti akşam saatlerinde Kürdistan’a geçecek. Geceyi Erbil’de geçirecek olan heyet yarın Kürdistan Başkanı Mesut Barzani ve Başbakan Neçirvan Barzani ile görüşecek.          
Başbakan Binali Yıldırım Bağdat’ta; Akşam saatlerinde Erbil'de Reviewed by ZEReditor II on 7.1.17 Rating: 5 Başbakan Binali Yıldırım beraberindeki heyet ile birlikte Irak'ın başkenti Bağdat’ta gitti. ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.