Ads[no]

Ads[no]

28 Ocak 2017

Başbakan Barzani: Trump'tan beklentimiz yüksek

Kürdistan Bölgesi Başbakanı Neçirvan Barzani, Kürtlerin yeni ABD yönetiminden beklentilerinin yüksek olduğunu belirterek Musul’un kontrole alınmasının, IŞİD’in yok edildiği anlamına gelmeyeceğini söyledi.


Amerika’nın Sesi radyosunun Kürtçe servisine konuşan Başbakan Neçirvan Barzani, IŞİD’in sadece askeri operasyonlarla yok edilmeyeceğini vurguladı ve “IŞİD Musul ve Rakka’yı belki de kaybedecek ancak yaydığı ideoloji kalmaya devam edecek bununla da mücadele edilmesi lazım.” ifadesini kullandı.

Musul’un batı yakasındaki operasyonların çok sert geçmesini beklediklerini söyleyen Neçirvan Barzani, bunun sebebinin sivil vatandaşların sayısının çok fazla olmasından kaynaklandığını ve Koalisyon güçlerinin desteğini alan Irak güvenlik güçlerinin sivillere zarar vermekten kaçındığını sözlerine ekledi.

Başbakan Neçirvan Barzani, "Kürtler, terörle mücadelede ön cephelerde yer alıyor. ABD ve yeni Başkanı Donald Trump için Kürtlerin ön cephelerde savaşması meselesi değerli bir meseledir." dedi.

Kürdistan’da bütün dinlerin ve ırkların birlikte barış içinde yaşadığını ifade eden Başbakan Neçirvan Barzani, “Hıristiyanlar, Müslümanlar, Ezidiler, Araplar, Türkmenler…  Bunların hepsi tek tek Kürdistan’ın çok önemli değerleridir.” ifadesini kullandı.

"Eğer Orta Doğu’daki vaziyete bakıldığında Kürdistan’ın, diğer halklar için bir yaşam umudu olduğu ve halkların Kürdistan’a bu yüzden akın ettiği görülür." diyen Başbakan, yeni ABD yönetiminden ve Başkan Donald Trump’tan, "Kürtlerin Başkan Trump’tan beklentisi çok yüksektir. Umarım eski Başkan Obama dönemindeki ilişkiler Trump zamanında daha iyiye gider." açıklamasından bulundu.
Başbakan Barzani: Trump'tan beklentimiz yüksek Reviewed by ZEReditor II on 28.1.17 Rating: 5 Kürdistan Bölgesi Başbakanı Neçirvan Barzani, Kürtlerin yeni ABD yönetiminden beklentilerinin yük...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.