Ads[no]

Ads[no]

10 Ocak 2017

Başkan Barzani: Ayrım yok herkes gidecek


Başkan Mesud Barzani'nin adı yolsuzluğa karışan herkesin yargı önüne çıkması gerektiğini söylediği bildirildi.


Rudaw'a konuşan Temiz Eller Komisyon Başkanı Hakim Ahmed Enver, yolsuzluk konusunda ciddi dosyaların bulunduğunu belirterek, “Dosyalarda büyük yolsuzluklara karışan üst düzey yetkililerin de isimleri var” dedi.

Hakim Ahmed Enver, “Başkan Mesud Barzani yargılanmalar konusunda ayrım yapılmadan ve makam gözetmeksizin herkesin yargı önüne çıkartılması gerektiğini söyledi” ifadelerini kullandı.

Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu'nun 16 Ocak'ta Başbakan Neçirvan Barzani başkanlığında toplanması bekleniyor.

Erbil'in en zengin semtlerinden biri olan Weziran Mahallesi'nde emlakçı olan Ziryan Şerwani, reform sürecinin başlatılmasıyla çok sayıda gayrimenkul sahibinin mal varlıklarını piyasa değerinin çok altında satışa çıkardığını söyledi.

Rûdaw'ın edindiği bilgiye göre, 50 yeni yolsuzluk dosyası mahkemeye gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, büyük bir bölümü yasadışı ve her biri binlerce metrekareden oluşan 84 bin yazlık ev bulunuyor.

İlaç ihaleleri konusundaki yolsuzluklarla ilgili de 4 büyük dosya bulunuyor.
Başkan Barzani: Ayrım yok herkes gidecek Reviewed by ZEReditor I on 10.1.17 Rating: 5 Başkan Mesud Barzani'nin adı yolsuzluğa karışan herkesin yargı önüne çıkması gerektiğini ...

1 yorum:

  1. Ciddiyetle yürütülmelidir. Şeffaflık, hükümete güven, iç sorunların çözülmesi ve ulusal birlik için ayrımsız herkes hesap vermelidir.

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.