Ads[no]

Ads[no]

22 Ocak 2017

Barzani Liderliğinde Dinler ve Hoşgörü Kültürü; Diyanet'te 8 Din'in Temsilcisi Var

Barzani liderliğindeki Kürdistan Bölgesi'nde (Irak) Diyanet İşlerinde sadece Müslüman değil, diğer dinlerin de temsilcileri var. Her inanc grubunun temsil edilmesi için Kürdistan Hükümeti Diyanet İşlerin'de 8 ayrı dinin temsilcisi var.

Kürdistan Hükümeti sadece camii değil, diğer inanç sahiplerinin ibadethanelerini de inşaa ediyor.

Bunun dünyada başka bir örneği yok.

Esasen Kürdistan halkı hoşgörülü bir halktır. Son zamanlarda dışarıdan gelen radikal düşüncelere karşı Kürdistan Hükümeti, El Ezher Üniversitesi ile işbirliği yaparak mücadele ediyor. Mücadele kapsamında İslam ahlakına uyman radikal düşüncelere karşı bilinçlendirme kursları veriliyor.

Sayın Mesut Barzani'nin Başkan olduğu Kürdistan'da her inanç kesimi derslerde kendi dinine göre eğitim alır.

Bunun yanı sıra her millet kendi diline göre eğitim alırken, her toplumun yerleşim tabelalarında Kürtçe ile beraber kendi dilleri olur.

Bütün bunlar net çizgilerle anayasal güvenceye alınmıştır.
Barzani Liderliğinde Dinler ve Hoşgörü Kültürü; Diyanet'te 8 Din'in Temsilcisi Var Reviewed by ZEReditor I on 22.1.17 Rating: 5 Barzani liderliğindeki Kürdistan Bölgesi'nde (Irak) Diyanet İşlerinde sadece Müslüman değil, d...

2 yorum:

 1. Êzidilik dahil bütün dinler Kurdistan'da yasal güvence altındayken, Êzidiler için özerklikten bahs edenlerin asıl amaçları anlaşılmış oluyor. Kaldıki dünyada hangi dini grubun silahlı güçleri vardır? Bunların Kurdistan'a hizmet etmedikleri kesin.

  YanıtlaSil
 2. Biz Kürtler asirlardir her farkli kültürlerle kardes degil,
  can cixer gibi güzel gecinirdik,
  Fakat bu insanligimizi cekemeyenler Osmanli ve bugünki tekbirci Tc tirk kuyruklaridir.
  Bugün dünya biz Kürtleri taktir ediyor ve 100 / %100 destekliyor, erdonun cekemedigide budur.

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.