Devlet Bahçeli ile Sırrı Süreyya Önder arasında 'Ahmet Türk' diyaloğu

TBMM'de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder arasında 'Ahmet Türk'ün sağlık durumuna ilişkin bir konuşmanın gerçekleştiği belirtildi. Öte yandan Bahçeli, "Değişim TBMM'den geçmezse parlamento yenilenmeli. Gerilim stratejisi izleniyor, buna son verilmeli" açıklamasında bulundu. 


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Değişim Meclis'ten geçmezse parlamento yenilenmeli. Gerilim stratejisi izleniyor, buna son verilmeli" dediği belirtildi.

Devlet Bahçeli ayrıca "Kabul ve ret lotosu oynanıyor. Bu gerilim referandumda Türkiye'ye yansır. Referandum yolu açık olarak kabul edilecek gibi" ifadelerini kullandı.

Fire tartışmasını değerlendiren Bahçeli, "Fireyi mercekle aramak gerek. Oylamada ani iniş ve çıkış beklemiyorum" şeklinde konuşurken Irak'taki gelişmelerle ilgili olarak "Sonuç alınmadan Başika'dan geri adım olmamalı" dediği belirtildi.


MHP lideri Bahçeli'nin HDP Ankara milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile yaptığı görüşmede "Ahmet Türk, hasta ve tutuksuz yargılanmalı" sözlerini sarf ettiği bildirildi.