Ads[no]

Ads[no]

8 Ocak 2017

Avrupa Yolunda İki Kürt Sığınmacı Donarak Öldü

Türkiye'den Bulgaristan'a geçen ve buradan Avrupa'ya sığınmak için yola çıkan 2 Kürt sığınmacı yolda donarak öldü.

Kürdistan Bölgesi'nin başkenti Erbil'den 14 Aralıkta yola çıkan 29 yaşındaki Hardi Gafour ve yine 29 yaşındaki Talat Abdulhamid için Kürdistan Hükümeti harekete geçti.

Donarak ölen sığınmacılar, 4 gün Türkiye'de kaldıktan sonra Bulgaristan'a geçmişlerdi.

Talat'ın kardeşi Samad yaptığı açıklamada "21 Aralık'ta Bulgaristan'a geçtiler, yanlarında su ve yiyecek olmadığı halde 48 saat boyunca karlı havada ilerlediler, bu şeklide donarak yaşamlarını yitirdiler" şeklinde konuştu.

Ölü bedenleri, Bulgaristan'ın Güneydoğusundaki Strandzha dağlık bölgesinde bulundu.

Hardi'nin kardeşinin verdiği bilgilere göre, Kürdistan Bölgesel Hükümeti (KBY), cesetlerin Erbil'e geri dönüşünü kolaylaştırmak için harekete geçti.

Kürdistan göçmen işlerinden sorumlu Nazhat Hüseyin, olay hakkında bilgilendirildiklerini ve iki erkeğin bedenlerini geri göndermek için düzenlemeler yapmaya başladıklarını söyledi.

2014'ten beri yüzlerce Kürt, Avrupa'ya göç etmeye çalışırken öldü; Bunların çoğunluğu Türkiye'nin Ege Denizi'nde boğuldu.

Kürdistan Bölgesi Mülteciler Federasyonu Başkanı Ari Calal, 2015'ten bu yana Irak'tan 150 mülteci Avrupa'ya giderken öldüğünü açıkladı. Bu süre içinde Irak'ı terk eden 220.000 mültecinin 45.000'i Kürdistan Bölgesi'ndendi.

90 göçmenin ​​cesetinin bulunmadı.
Avrupa Yolunda İki Kürt Sığınmacı Donarak Öldü Reviewed by ZEReditor I on 8.1.17 Rating: 5 Türkiye'den Bulgaristan'a geçen ve buradan Avrupa'ya sığınmak için yola çıkan 2 Kürt sığınmacı yolda donarak öldü. Kürdistan...

1 yorum:

  1. Allah rahmet eylesin.Ne var avrupaya gidecek oturup kendi bolgenize katki saglayacaginiza gidip nefret bakislari altinda kurdun binlercesi de olse umursamayan avrupalilara ucuz is gucu oluyorsunuz.kurtlerdeki bu bencil ve hedonist anlayis olmasa bu kadar aci cekmezdik. Turkiye kurdu ben sahilden gecemem deyip bencil hedonist fikirlerle turkiyenin sahil sehirlerine batisina goc eder ustelik doguda memur olup daha fazla kazaniyorken. Guneydeki avrupaya gider. Bati kurdistandaki avrupaya sama gider bu nasil kafa. Ne zaman akillanacagiz.kurtler depresyone ve ezilmislik psikolojisinde oldugu icin asimilasyona ve oteki kulturu benimsemeye cok elverisli. Benligimizi yitirmemenin yolu kurdistan sinirlari disina cikmamaktir olabildigince ve oteki milletlerden kiz alip vermemektir.dilimizi kulturumuzu ancak bu sekilde koruyabiliriz. Kiz asla vermemeliyiz kiz alacaksak bile statejik evliliklere sadece izin vermeliyiz.kurtlere ses olabilecek kurt lobisine diasporasina katki sunacak evliliklerin disindaki her evlilige karsi cikmaliyiz. Ben kurt yurtseveriyim deyip de turk arap acem kiziyla evlenen her kurt iki yuzlu yalancidir

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.