Ads[no]

Ads[no]

8 Ocak 2017

Aslı Erdoğan: Hıçkırarak ağladım!

Yazar Aslı Erdoğan tahliyesinin ardından yaşadıklarını Hürriyet Gazetesi'nden Ayşe Arman’a değerlendirdi.


Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi'nin yönetici ve yazarlarına yönelik soruşturmada yaklaşık 4,5 aydır tutuklu bulunan gazetenin yayın danışma kurulu üyesi Yazar Aslı Erdoğan tahliye edildi.

Yazar Aslı Erdoğan tahliyesinin ardından Hürriyet Gazetesi'nden Ayşe Arman’a konuştu.

Röportajında tahliye beklemediğini ifade eden Aslı Erdoğan, “Tahliye kararını duyduğunda aklından geçenler...” sorusuna ise şöyle yanıt verdi:

“İnanmak istemedim. Daha önce bir tahliye sevinci yaşadığım, sonrasında hayal kırıklığı hissettiğim için, ‘Kanma bunlara!’ dedim. Ama hâkim, gerçekten de ‘Tahliye!’ dedi. Topluluk önünde kendimi tutmam lazımdı, tuttum. Sonra jandarmaların arasına çöküp, hıçkırarak ağladım.”

Aslı Erdoğan, cezaevinin ilk günlerinde intiharı da düşündüğünü belirterek şunları söyledi:

“Koğuşa ilk geldiğim günlerde moralim çok kötüydü, ‘Ben çok dayanamayacağım, intihar edeceğim!’ gibi şeyler söylüyordum. Ve bunu da ilke olarak savunuyordum. Tabii kızlar dehşet içinde kalıyorlardı. ‘Nasıl yani?’ diyorlardı. Akılları almıyordu. Ben de, ‘Felsefi açıdan bakarsak, bu benim temel hakkım!’ diyordum. Uzun uzun tartışmalara girdik böyle. Çıkmamdan birkaç gün önce onlardan özür diledim. Dedim ki, ‘Ben sizden çok önemli bir şey öğrendim. Sizin, bir çiçek yetiştirmek için 4 ay nasıl uğraştığınızı gördüm. Ve ben intihar derken nasıl bir şımarıklık yaptığımı şimdi çok daha iyi anlıyorum! Sayenizde...”
Aslı Erdoğan: Hıçkırarak ağladım! Reviewed by ZEReditor II on 8.1.17 Rating: 5 Yazar Aslı Erdoğan tahliyesinin ardından yaşadıklarını Hürriyet Gazetesi'nden Ayşe Arman’a de...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.