Ads[no]

Ads[no]

9 Ocak 2017

Ali Avni: PKK'nin varlığı Türkiye'nin müdahalesine gerekçe oluyor

KDP Yönetim Kurulu Üyesi Ali Avni, PKK’nin Şengal’den çekilmemesinin Türkiye’nin müdahalesine gerekçe olabileceğini ifade etti.


KDP Yönetim Kurulu Üyesi Ali Avni, ‘‘PKK, Türk askerlerinin Başika ve Bamerne’deki varlığından rahatsızsa Şengal’den çıksın. Şengal de Bamerne ve Başika’ya dönmesin’’ dedi.

Türkiye’nin, PKK’nin bölgedeki varlığı nedeniyle Başika ve Bamerne’ye yerleştiğini ifade eden Ali Avni, ‘‘Kemiğe ulaşan ve iyileşmesi zor bir yara gibi artık Türk askerlerinin oradan çıkması büyük mesele’’ dedi.

Ali Avni, PKK’nin, Şengal’i savaş meydanına çevirerek, vatandaşlara ve mallarına zarar verebileceği söyledi.

KDP Yönetim Kurulu Üyesi Ali Avni, IŞİD’in kaçırdıklarının dışında da Ezidi kızlarının kayıp olduğunu ifade ederek, "600 Ezdi kızı kayıp. Bu kızları aramak için Kandil ve Rojava’ya gitmemiz gerekiyor.  Bu kızların, PKK ve YPG saflarında savaştırılmak üzere bu bölgelere götürüldüklerini tahmin ediyoruz." dedi.
Ali Avni: PKK'nin varlığı Türkiye'nin müdahalesine gerekçe oluyor Reviewed by ZEReditor II on 9.1.17 Rating: 5 KDP Yönetim Kurulu Üyesi Ali Avni, PKK’nin Şengal’den çekilmemesinin Türkiye’nin müdahalesine ger...

2 yorum:

 1. Hic şaşmadım, merak ediyorum işisin seng al işgalinden sonra pkk siz de savunduğu kaç ezidi isidden kurtarmıştır. Emin olun bir tane bile kurtarmamış, amacı sengale yerleşip kürdistan kurulmasın diye orayı karıştırmak için yerleşmiş.

  YanıtlaSil
 2. Karayılan çıkacağız dedi, bir dığeri çıkmayacapız diyor. Iran kanadı diretiyor anlaşılan. PKK bu tavrıyla hem Êzêdilere hem de Kurdıstan’a zarar veriyor.

  TC, başından beri PKK’yi gerekçe göstererek Başûr’a aserlerini yerleştirmiştir. Ve şimdi de bu gerekçeyle Şengal’e müdahale etmeyi planlıyor. Şengal’in savaş alanına dönmesi Êzîdileiin çıkarına olamaz.

  Başûr’da Türkmenler bile özerklikten bahs etmezken, PKK’nin Êzidiler farklı bir millet miş gibi onlar için özerklikten bahs etmesi yanlıştır. Êzidilik bir inançtır. Bütün inançlar Kurdistan’da özgürdür. Hiç bir dini inanca özerklik ve askeri güç oluşturma hakkı verilmez.

  Êzidierin ve genel olarak Kurdlerin katliamlara uğramasının tek sebebi devletsizliktir. Bir daha katliam yaşanmaması için güçlü bir Kurd devletine ihtiyaç vardır, özerkliğe değil. Ne YBŞ ne de PKK Şengal’i savaş uçaklarının bombardımanlarından koruyamaz. Ama Kurdlerin İsrail gibi güçlü bir devleti ve savunma sistemi olursa, Kurdistan’ın her karış toprağını koruyabilir. O halde neden Başur’da güçlü bir Kurd devleti değil de YBŞ gibi bir grupta ve dini özerklikte ısrar ediyor PKK?

  PKK’nin bu siyaseti Kurdistan’ın birliğine ve bağımsızlığına engel teşkil ediyor.

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.