Ads[no]

Ads[no]

13 Ocak 2017

AK Parti ve MHP'nin 'erken seçim' açıklaması, bir 'tehdit' mesajı mı?

AK Parti ve MHP, anayasa değişikliği teklifinin Meclis'ten geçmemesi durumunda erken seçim kararı alınacağı yönündeki açıklamalarının ardında 'fireci' vekillere yönelik bir uyarı mesajı taşıdığı öne sürüldü.


Meclis'te anayasa değişikliği görüşmeleri sürerken, fireleri engellemek isteyen AK Parti ve MHP, düzenlemenin Meclis'ten geçmemesi durumunda erken seçime gidileceğini açıkladılar.

Bu açıklamaların ardında olası 'fireci' vekilleri seçimde liste dışı bırakma tehdidi bulunduğu öne sürülüyor.

Hürriyet Gazetesi'nden Nuray Babacan'ın haberine göre, ilk erken seçim söylemi, Partili Cumhurbaşkanlığı'nı ön gören Anayasa Paketi’nin Meclis gündemine gelmesine çok kısa bir zaman kala, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’tan gelmişti.

Elitaş, paketin TBMM’den geçmemesi durumunda erken seçimin kaçınılmaz olacağını söylemişti. Şimdi de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, başkanlık sistemini öngören anayasa paketinin reddedilmesi durumunda, erken seçimin gündeme geleceğine ilişkin sözleri, dün en az Genel Kurul’daki tartışmalar kadar çok konuşuldu.

AK Parti ve MHP yöneticilerinin, ‘erken seçim’ söylemiyle, paketin özellikle ikinci tur oylamasında, maddelerden birinin veya tamamının düşmesine neden olabilecek bir hareketi önlemeyi amaçladığı, ‘hayır’ deme olasılığı olan firecilere karşı ‘listeye konulmama’ mesajı taşıdığı iddia ediliyor.

Bu durum, Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçen ay yaptıkları görüşmede gündeme gelmiş ve Bahçeli, partisindeki firenin 15’i bulabileceğini söylemişti.

AK Parti’de her 10 milletvekilini bir vekilin izlemeye aldığı iddia ediliyor. Özellikle, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kontenjanından seçilen vekiller üzerinde ise özel bir izleme yapıldığı öne sürülüyor.
AK Parti ve MHP'nin 'erken seçim' açıklaması, bir 'tehdit' mesajı mı? Reviewed by ZEReditor II on 13.1.17 Rating: 5 AK Parti ve MHP, anayasa değişikliği teklifinin Meclis'ten geçmemesi durumunda erken seçim ka...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.