'AK Parti ve MHP'den 20 vekil anayasa teklifini düşürecek' iddiası!

Habertürk Gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya, "Oylama sonuçları kesin olan ikinci turda MHP ve AK Parti içinden 20 kadar milletvekilinin gelmeyerek veya aksi yönde oy kullanarak paketin özünü oluşturan 3 maddenin 330’un altında kalmasını sağlayacağına dönük söylentiler, iki partiyi diken üstünde tutuyor" diye konuştu.


Partili Cumhurbaşkanlığı'nı ön gören anayasa değişikliği oylamasının ikinci turu hakkında yeni iddialar ortaya atıldı.

İlk turda da bu tarz ortaya atılan iddiaların tamamı gerçek dışı çıkarken, son iddiayı Habertürk Gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya öne sürdü.

Muharrem Sarıkaya'nın konuyla ilgili iddiası şu şekilde:

"Özellikle oylama sonuçları kesin olan ikinci turda MHP ve AK Parti içinden 20 kadar milletvekilinin gelmeyerek veya aksi yönde oy kullanarak paketin özünü oluşturan 3 maddenin 330’un altında kalmasını sağlayacağına dönük söylentiler, iki partiyi diken üstünde tutuyor.

Bunu engellemeye dönük sıkı markaj taktikleri geliştiriliyor. CHP Milletvekili İlhan Kesici’nin dünkü sohbetimizde dile getirdiği şu cümle bütünü özetliyor:

“Partiye karşı hainlik, vatan hainliğinden daha beter bir şeymiş gibi algılanıyor. Parti içi kınama katsayısı normalin üzerinde; böyle olmamalı..."