Ads[no]

Ads[no]

14 Ocak 2017

Suriye Görüşmesi'ne ABD ve Kürtler Davet Edilmedi!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marc Toner yaptığı açıklamda Suriye'nin kaderinin konuşulduğu Astana Toplantısına ülkesinin davet edilmediğini açıkladı.

Washington'da düzenlenen basın toplantısında Toner, bir gazetecinin sorusu üzerine 23 Ocak'ta düzenlenecek toplantıya şu ana kadar kendilerinin davet edilmediğini söyledi.

Toner neden davet edilmediklerine ilişkin soruya ise "Bunu Rusya ve Türkiye'ye sormak lazım çünkü onlar bu toplantıya öncülük ediyor" dedi.

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu daha önce yaptığı açıklamada ABD'nin Astana Toplantısı'na davet edildiğini söylemişti.

Kremlin (Rusya) öszcüsü Dimitri Peskov, ABD'nin katılımına ilişkin olarak yaptığı açıklamada "Kesin bir şey yok, bu konuda bir şey diyemem" demişti.

23 Ocak'ta Kazakistan'ın Başkenti Astana'da Rusya öncülüğünde düzenlencek toplantıda Suriye Krizi ele alınacak. Görüşmeye Kürtler'den herhangi bir grup davet edilmedi.
Suriye Görüşmesi'ne ABD ve Kürtler Davet Edilmedi! Reviewed by ZEReditor I on 14.1.17 Rating: 5 Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marc Toner yaptığı açıklamda Suriye 'nin kaderinin konuşulduğu Astana T...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.