Pentagon'da 35 yıllık deneyim; Ashton Carter veda etti

Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanı Ashton Carter, Pentagon'a veda etti.


ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, 35 yıldan fazla süredir çeşitli kademelerde görev aldığı Savunma Bakanlığı'nda (Pentagon) düzenlediği son basın toplantısıyla veda etti.

Ashton Carter, Pentagon'daki son basın toplantısında Bakanlık bünyesinde beraber çalıştığı meslektaşlarına ve basın mensuplarına veda etti.

20 kilometreden fazla koridor ağına sahip binanın her koridorunu adımladığını dile getiren Carter, binanın ve işleyişinin görev yaptığı süre zarfında önemli ölçüde değişimine tanık olduğunu söyledi.

Carter, 35 yıllık Pentagon deneyimini şu sözlerle anlattı:

"Bu binada soğuk savaşçıların sonraki nesile yol verdiğini gördüm ve sonra şimdiki neslin 11 Eylül jenerasyonunun yerini almasına tanık oldum. Halkımız da değişti. Yeni başlayanlar için söyleyelim, ben Savunma Bakanlığında işe başladığımda bu binanın koridorları sigara dumanıyla doluydu.

Bütün ekip çok kaliteli ve deneyimli. Amerika'nın her yanından yüksek kaliteye sahip yetenekli insanları Bakanlık binaya çekiyor. Bundan dolayı daha iyiyiz ve daha güçlüyüz."

Savunma Bakanlığı döneminde askeri teknoloji konularında özel sektörlerle işbirliği, siber güvenlik alanında yenilikler, Kuzey Kore’nin nükleer tehditleri ve IŞİD’le mücadele konularında yaptıklarını aktaran Carter, yarın Pentagon binasından ayrılırken ABD’nin güvenliği konusunda gözünün arkada kalmayacağını söyledi.

Carter, ABD Başkanı Barack Obama tarafından 2014 yılında Savunma Bakanı olarak atanmıştı. Tarih ve fizik alanında ihtisası bulunan Carter, Soğuk Savaş sonrasında Rusya’nın nükleer kapasitesini ve Sovyet sonrası devletlerin nükleer stoklarının denetiminde görev almıştı.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler