Ads[no]

Ads[no]

24 Ocak 2017

ABD, Rojava'da en büyük askeri üssünü kuruyor

ABD, Rojava'nın Haseke kentinin Til Beder bölgesinde Suriye'deki en büyük askeri üssünü kuracağı teyit edildi. 


ABD, IŞİD ile mücadele kapsamında Haseke kenti'nin Til Beder bölgesinde bir askeri üs daha kuruyor.

Suriye'de daha önce DSG'nin elindeki Kobani, Menbic, Rımelan, Hol ve Şedadi kentinde üs kuran ABD, bu kez Til Beder'de şimdiye kadarki en büyük askeri üssünü inşa ediyor.


Sputnik'e konuşan DSG'den bir yetkili, ABD'nin Haseke kentine bağlı Til Beder köyünde büyük bir askeri üs kurmak için çalışmalar yaptığını belirterek, "Demokratik Suriye Meclisi Başkanı İlhan Ehmed'in ABD'ye ziyaretleri oldu ve ziyaretler çok olumlu geçti.

Ziyaretler sonrasında ABD, Til Beder bölgesinde askeri üs kurmak için çalışmalar yaptı. ABD askerleri köye geldi. Şimdi üs için çalışma yapıyorlar. Til Beder'de Kuzey Suriye ve Rojava Federasyonu'na bağlı askeri birimin merkezi yer alıyordu.

ABD'nin Til Beder bölgesinde şimdi kuracağı üs Suriye'de en büyük üs olma özelliği taşıyor. Üsse 1000 civarında ABD askeri gelecek ancak üs 5000 askeri barındırabilecek bir yer. Çok büyük bir yerdir. Bu askeri üssüne ABD uçakları inip kalkabilecek. Üs, Rakka ve Deyr ez zor operasyonlarında kullanılacak" dedi.

Yetkili, Til Beder köyünün Haseke merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunduğunu da söyledi.


Sputnik'e konuşan Demokratik Suriye Güçleri Dış İlişkiler Sorumlusu Abdulaziz Yunus da Til Beder köyünde ABD askerlerinin var olduğunu doğruladı.

ABD, Rojava'da bir askeri üs daha kurdu; 800 Amerikan Komandosu!

Yunus "Hepimiz biliyoruz ki ABD askerleri Rojava bölgesinin birçok yerinde yerlerini alıyorlar. ABD askerleri birçok noktada varlar. Til Beder'de de varlar ve işlerini yapıyorlar" dedi.
ABD, Rojava'da en büyük askeri üssünü kuruyor Reviewed by ZEReditor II on 24.1.17 Rating: 5 ABD, Rojava'nın Haseke kentinin Til Beder bölgesinde Suriye'deki en büyük askeri üssünü kuracağı teyit edildi.  ABD , IŞİD ile...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.