Ads[no]

Ads[no]

22 Ocak 2017

ABD, Rojava'da bir askeri üs daha kurdu; 800 Amerikan Komandosu!

ABD, Rojava’da Heseke kentinin kuzeybatısında yeni bir askeri bir üs kurduğu bildirildi.


BasNews’e konuşan Demokratik Suriye Güçleri’nden (DSG) bir kaynağın aktardığı bilgilere göre, ABD, Heseke’de yeni bir askeri üs kuruyor.

Söz konusu kaynağa göre, 800 Amerikan Komandosu'nun yerleştirildiği yeni üs, Heseke’nin kuzeybatısında Dirbesi-Heseke yolu üzerindeki Tibeyder köyünde kuruluyor.

ABD’nin, bu askeri üssü Rakka ve Deyrezor operasyonuna katılan DSG’ye destek vermek amacıyla kurduğu söyleniyor.


ABD’nin Rojava’da Rimelan, Eyn İsa ve Kobane’de de askeri üsleri bulunuyor. (BasNews)
ABD, Rojava'da bir askeri üs daha kurdu; 800 Amerikan Komandosu! Reviewed by ZEReditor II on 22.1.17 Rating: 5 ABD, Rojava’da Heseke kentinin kuzeybatısında yeni bir askeri bir üs kurduğu bildirildi. BasNew...

1 yorum:

  1. Aklınızı başınıza alın. Erdoğan bile istediği desteği ABD’den alamııyor. ABD, Rojava’ya bu desteği verirken, ‘anti-emperyalızm’, ‘anti-siynızm’, ‘ kapitalist moderninte’ gibi modası geçmiş ideolojik söylemlerle Amerika düşmanlığı yapmak Kurdlere çok şey kaybettirir.

    Başur’un ulusal siyasetine dünya devletleri destek veriyor. Rojava’nin ideolojik siyasetine bir tane Amerikan vatandaşı, bir tane İngiliz vatandaşı destek veriyor. Bu ferdi desteğin tabiki insani ahlaki değeri büyüktür ama Kürdlerin devlet düzeyinde askeri, ekonomik, diplomatik desteğe ihtiyacı var.


    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.