Ads[no]

Ads[no]

21 Ocak 2017

ABD'nin yeni Başkanı Donald Trump, yemin ederek görevine resmen başladı!

Amerika Birleşik Devletleri'nin 45. Başkanı olan Donald Trump, yeminini ederek görevine resmen başladı.


ABD'nin 45. Başkanı Donald Trump'ın yemin töreni, Capitol Hill'de gerçekleşti. Yeni başkan Trump, Barack Obama'ya da teşekkürlerini iletti.

Başkan Donald Trump'ın konuşmasından satır başları şöyle:

* İktidarı Washington'dan alıp size, yani halka veriyoruz. 20 Ocak 2017, halkın yeniden bu ülkenin yöneticisi haline geldiği tarih olarak hatırlanacak. Birlikte Amerika'nın ve dünyanın rotasını belirleyeceğiz.

* Bugün sizin gününüz, sizin kutlamanız. Bu, Amerika Birleşik Devletleri, sizin ülkeniz.

* Bugüne kadar Washington'daki siyasetçiler büyürken, halkla zenginliklerini paylaşmadılar. Siyasetçiler gönendi ama işler boşaldı, fabrikalar kapandı. Kurulu düzen kendini korudu, ama halkı değil. 

* On yıllardır, Amerikan sanayisi aleyhine, yabancı sanayileri zengin ettik. Başka ülkelerin sınırlarını ordumuzla korurken, kendi ülkemizi korumadık.

* Tek tek fabrikalarımız yok oldu ve bizden uzaklara gitti, ama geride kalan milyonlarca ve milyonlarca Amerikalı işçiye dair tek bir düşünceleri bile olmadan. Fakat bunlar geçmişte kaldı. Artık sadece geleceğe bakıyoruz.

* Ülkemizin unutulmuş kadın ve erkekleri bundan böyle unutulmayacaklar.

* Bugünden itibaren, topraklarımızı yeni bir vizyon yönetecek: Bu 'Önce Amerika' olacak.

* Amerikan elleri ve Amerikan emeğiyle ülkemizi yeniden inşa edeceğiz. 2 basit kurala uyacağız: Amerikalı satın al, Amerikalı işe al.

* Uygar dünyayı birleştirip radikal İslami terörü bitireceğiz.

* Kimseye yaşam tarzımızı dayatmayacağız, ancak öyle parlayacağız ki diğerleri de takip edecek."


Donald Trump ABD Başkanı oldu

ABD'nin yeni Başkanı Donald Trump, yemin ederek görevine resmen başladı! Reviewed by ZEReditor II on 21.1.17 Rating: 5 Amerika Birleşik Devletleri'nin 45. Başkanı olan Donald Trump, yeminini ederek görevine resme...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.