Ads[no]

Ads[no]

29 Ocak 2017

"ABD, ENKS ve PYD'yi bir araya getirmeye çalışıyor"

ABD ve bazı uluslararası ülkelerin Rojava’da ENKS ve PYD'yi bir araya getirmeye çalıştığı belirtildi.


ENKS Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu’ndaki Temsilcisi Fuat Eliko, Rusya’nın PYD’yi Moskova’ya, ENKS’nin de ABD’ye davet edilmesini değerlendirdi.

Rusya’nın Cenevre görüşmelerine yönelik Suriye’deki tüm muhalif kesimlerin ortak bir komitenin oluşturulması amacıyla Moskova’da bir araya gelmesini istediğini söyleyen Fuad Eliko, farklı görüşlerden dolayı Rusya’nın talebinin red edildiğini söyledi.

ENKS heyetinin ABD’ye davet edilmesine ilişkin ise Fuad Eliko, daveti olumlu bulduğunu ve Washington’un kendilerini ilk defa davet etmediğini belirtti.

Fuad Eliko ayrıca, Suriye’de Kürtlerin güçlü bir grup olması için ABD ve bazı uluslararası ülkelerin ENKS ve PYD’yi bir araya getirmeye çalıştığını söyledi. (Rudaw)
"ABD, ENKS ve PYD'yi bir araya getirmeye çalışıyor" Reviewed by ZEReditor II on 29.1.17 Rating: 5 ABD ve bazı uluslararası ülkelerin Rojava’da ENKS ve PYD'yi bir araya getirmeye çalıştığı bel...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.