Ads[no]

Ads[no]

12 Ocak 2017

ABD'li düşünce kuruluşu, Dolar'ın TL karşısındaki artış sebebi açıkladı!

CIA bağlantılı ABD'li düşünce kuruluşu Stratfor, 3.93 TL olan gören doların artışına ilişkin yaptığı analizde 'artış nedenlerini' sıraladı.


"Gölge CIA" olarak adlandırılan CIA ile bağlantılı ABD'li düşünce kuruluşu Stratfor, Türkiye'deki dolar artışına ilişkin önemli bir değerlendirme yayımladı.

Doların 3.93 TL'yi görmesini yorumlayan Stratfor, 2017'nin başından beri yüzde 9 değer kaybeden TL'nin, 2016'da da yüzde 17 değer kaybettiğini belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın (TCMB) doları düşürme hamlelerinin başarılı olamadığına vurgu yapan düşünce kuruluşu, TL'nin değer kaybetmesinin "birden fazla problemden" kaynaklandığını söyledi.

Düşünce kuruluşu Stratfor, doların yükselişinin sebebinin "bozulan güvenlik ortamı" ve "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha çok yürütme gücü için çabalamasının yatırımcıları endişelendirmesi" olduğunu öne sürdü.

ABD Merkez Bankası'nın (FED) faiz artışının Türkiye'nin ekonomik kırılganlıklarını daha da artırdığını belirten Stratfor, yüksek cari açık ve şirketlerin dolar borcunu da başlıca nedenlerden saydı.
ABD'li düşünce kuruluşu, Dolar'ın TL karşısındaki artış sebebi açıkladı! Reviewed by ZEReditor II on 12.1.17 Rating: 5 CIA bağlantılı ABD'li düşünce kuruluşu Stratfor, 3.93 TL olan gören doların artışına ilişkin ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.