Ads[no]

Ads[no]

16 Ocak 2017

ABD'den Türkiye'ye: Koalisyon için tek hedef IŞİD'dir, DSG değil!

Türkiye'nin El Bab'dan sonra Menbic'deki DSG'nin (Demokratik Suriye Güçleri) hedef alınacağı söylemi devam ederken, ABD'den koalisyonun Suriye'de IŞİD'den başka bir hedefinin olmayacağı mesajı geldi.


ABD Savunma Bakanlığı'nın Uluslararası Güvenlik İşleri'nden sorumlu bakan yardımcısı Elissa Slotkin, Washington'daki gazetecilere verdiği demeçte, koalisyon güçlerinin IŞİD'in var olmadığı alanları hedef almayacağını söyledi.

IBTimes'ta yer alan habere göre Slotkin, ''IŞİD'in olduğu yerde IŞİD'i hedef alıyoruz, IŞİD yoksa bu bizim görevimiz değil.'' ifadelerini kullandı.

Buna ek olarak yetkili, ABD'nin El Bab'da Türkiye'ye destek vermeyi reddettiği iddialarını yalanlayarak, konuyla ilgili görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Ayrıca Elissa Slotkin sözlerine "El Bab hakkında Türkiye'ye istihbarat, gözetim ve keşif desteği ve orada kuzeydeki alanlarda kara ve hava desteği sağladık.'' ifadeleriyle devam etti.

ARA News'e konuşan Washington merkezli Yeni Amerikan Güvenliği Merkezi'ne bağlı araştırmacı Nicholas Heras, Menbic'in Rakka'ya yönelik IŞİD karşıtı askeri kampanya için stratejik bir önem arz ettiğini belirterek Türkiye destekli grupların Menbic'i ele geçirmesi durumunun Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) Rakka'ya düzenleyeceği operasyonu baltalayacağını ifade etti.

Heras, "Türk askeri güçleri, danışmanları ve Suriyeli müttefikleri, Demokratik Suriye Güçleri'yle aynı seviyede ABD ordusu ile koordinasyona sahip olmadığı için ciddi zorluklar yaşıyor." ifadelerini kullandı.

Bunun yanı sıra Demokratik Suriye Güçleri'nin Rakka'ya yönelik askeri operasyonları devam ederken TSK ve ÖSO'nun El Bab'a yönelik 10. büyük saldırısının da IŞİD tarafından durdurulduğu iddia edildi.
ABD'den Türkiye'ye: Koalisyon için tek hedef IŞİD'dir, DSG değil! Reviewed by ZEReditor II on 16.1.17 Rating: 5 Türkiye'nin El Bab'dan sonra Menbic'deki DSG'nin (Demokratik Suriye Güçleri) hede...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.