Ads[no]

Ads[no]

8 Ocak 2017

ABD'den 'Sovyetlerin dağılması'ndan bu yana en büyük sevkiyat'

Amerika Birleşik Devletleri, (ABD) NATO’nun Doğu Avrupa'daki askeri üslere yapacağı dev sevkiyata başladığı bildirildi.


ABD ordusu, NATO aracılığıyla Doğu Avrupa’daki askeri varlığını artırıyor.

Sovyetler Birliği'nin dağılmasından bu yana, ABD'nin Avrupa’ya en büyük askeri sevkiyatı Almanya’ya gerçekleşiyor.

Sevkiyatın ilk aşaması olarak, yüzlerce tank ve diğer askeri malzeme Almanya’nın kuzeyine ulaştı.

Askeri malzemelerinin yanı sıra 4 bin ABD askeri de Avrupa’ya sevk edilecek.

ABD birlikleri, Şubat ayı başında Polonya, Baltık ülkeleri, Bulgaristan, Romanya ve Almanya’ya dağıtılacak.

Askeri sevkiyat, ABD'nin “Atlantik Çözüm Operasyonu” kapsamında gerçekleşiyor.

Rusya’nın 2014 yılında Kırım’ı ilhakı ve Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan kriz nedeniyle, Batı ile Moskova arasındaki ilişkilerde gerginlik yaşanıyor.

Öte yandan diğer bazı NATO üyeleri de Doğu Avrupa'daki varlıklarını artırıyor.
ABD'den 'Sovyetlerin dağılması'ndan bu yana en büyük sevkiyat' Reviewed by ZEReditor II on 8.1.17 Rating: 5 Amerika Birleşik Devletleri, (ABD) NATO’nun Doğu Avrupa'daki askeri üslere yapacağı dev sevki...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.