Ads[no]

Ads[no]

12 Ocak 2017

ABD'den İran'ı sarsacak hamle: İran Ordusu 'terör örgütü' sayılsın!

ABD'de Cumhuriyetçi Partili Senatörü Ted Cruz ve Temsilciler Meclisi üyesi Michael McCaul, İran Devrim Muhafızları Ordusu ile Ortadoğu ülkelerinde faaliyet gösteren Müslüman Kardeşler hareketinin terör örgütü olarak tanınması için Kongre'ye önerge sundu.


ABD başkanı seçilen Donald Trump'ın da partisi olan Cumhuriyetçi Parti'de Senatör Ted Cruz, İran Devrim Muhafızları ve Müslüman Kardeşler'in 'yabancı terör örgütü' olarak tanıması için önerge verdi.

Senatör Ted Cruz, Kongre'ye sunulan önerileri Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Önergelerde, Dışişleri Bakanı'nın İran Devrim Muhafızları ve Müslüman Kardeşler'in 'terör örgütü' olarak tanınmasına yönelik bir rapor sunması talep ediliyor.

Her iki oluşumun da ABD'deki Göçmenlik ve Vatandaşlık Yasası'na göre terör örgütü kriterlerini karşıladığı savunulan önergede, Dışişleri Bakanı'nın, Hazine Bakanı ve Adalet Bakanı ile yapacağı görüşmelerin ardından yetkisini kullanarak 'terör örgütü' ilanında bulunması gerektiği ifade ediliyor.

Önerinin, Kongre'deki ilgili komitelerde tartışılması gerektiği vurgulanıyor. Ted Cruz, Obama'nın gitmesiyle İran Devrim Muhafızları Ordusu ve Müslüman Kardeşler'in terörist sayılarak hak ettikleri gibi anılacaklarını söyledi.

Müslüman kardeşler Mısır, Bahreyn, Suudi Arabistan, Suriye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Rusya'nın da aralarında bulunduğu ülkelerde "terör örgütü" listesinde yer alıyor.


ABD'deki başkanlık seçimleri sürecinde, Cumhuriyetçi Parti'nin adayı olmak için Donald Trump'la girdiği yarışı kaybeden Ted Cruz, seçimlerde Donald Trump'ı desteklediğini açıklamıştı.
ABD'den İran'ı sarsacak hamle: İran Ordusu 'terör örgütü' sayılsın! Reviewed by ZEReditor II on 12.1.17 Rating: 5 ABD'de Cumhuriyetçi Partili Senatörü Ted Cruz ve Temsilciler Meclisi üyesi Michael McCaul, İr...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.