Ads[no]

Ads[no]

24 Ocak 2017

ABD'den 'El Bab' açıklaması: Onların almasını istiyoruz

TSK'nın ÖSO'yla birlikte yürüttüğü El Bab operasyonu devam ederken, ABD'den önemli bir açıklama geldi. ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Albay Jeff Davis, "Dabık’ın alınmasından sonra El Bab’a yöneldiler. Biz bunu da destekliyoruz ve onların El Bab'ı IŞİD'den almasını istiyoruz" diye konuştu.


ABD Savunma Bakanlığı Sözcüsü Albay Jeff Davis, Türkiye’nin El Bab'ı IŞİD'den geri almasını istediklerini ve bu minvalde Türkiye destekli güçlere hava desteği verdiklerini belirtti.

Sözcü Jeff Davis, Türkiye'nin Suriye’de operasyonlarını başlattığı günden bu yana Carablus, El Rai  ve Dabık’ın IŞİD'den alınmasına hava desteği ve özel kuvvetlerle yardımcı olduklarını belirtti.

Jeff Davis, “Dabık’ın alınmasından sonra (TSK destekli ÖSO) El Bab’a yöneldiler. Biz bunu da destekliyoruz ve onların El Bab'ı IŞİD'den almasını istiyoruz. Türk hükümeti ve askeri mevkidaşlarımızla görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.
ABD'den 'El Bab' açıklaması: Onların almasını istiyoruz Reviewed by ZEReditor II on 24.1.17 Rating: 5 TSK'nın ÖSO'yla birlikte yürüttüğü El Bab operasyonu devam ederken, ABD'den önemli bi...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.