Ads[no]

Ads[no]

30 Ocak 2017

ABD Başkanı Trump'ın 'Güvenli Bölgeler' önerisine Rusya'dan şartlı destek

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Başkanı Trump'ın gündeme getirilen "güvenli bölge" önerisini, BM ve Şam ile müzakere edilmesi durumunda destekleyebileceklerini açıkladı.


ABD Başkanı Donald Trump'ın "Suriye'de güvenlik bölgeler oluşturma" açıklamasına bir değerlendirme de Rusya'dan geldi.

Russia Today'de (RT) yer alan habere göre, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD inisiyatifiyle başlatılan tartışmayı, BM ve Şam yönetimi ile müzakere edilirse destekleyebileceklerini söyledi.

ABD projesinin "çatışmalar nedeniyle evlerinden olmuş insanlar ve bu insanların temel ihtiyaçlarını karşılamak" için yapılması durumunda, BM Mülteciler Yüksek Komiserliği ve diğer kurumlarla tartışılabileceğini kaydeden Lavrov, Suriye topraklarında böyle bölgelerin kurulması için Şam ile de müzakere edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Lavrov, ABD'nin yeni önerisinin, daha önce Batılı hükümetler tarafından ortaya atılan ve Şam'daki yönetime alternatif bir yönetimi koruması öngörülen planlardan "tamamen farklı" olduğunu savundu.

Lavrov, bu tip bir planın Libya'nın Bingazi kentinde Muammer Kaddafi'ye karşı uygulandığını ve Libya müdahalesinin BMGK'dan karar çıkmamasına rağmen yapıldığını hatırlattı.
ABD Başkanı Trump'ın 'Güvenli Bölgeler' önerisine Rusya'dan şartlı destek Reviewed by ZEReditor II on 30.1.17 Rating: 5 Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD Başkanı Trump'ın gündeme getirilen "güvenli bö...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.