Ads[no]

Ads[no]

27 Ocak 2017

Trump'ın Beyaz Saray'daki ilk konuğu İngiltere Başbakanı Theresa May

Washington’da bir araya gelen ABD Başkanı Donald Trump ve İngiltere Başbakanı Theresa May, ortak basın toplanısı düzenledi. ABD Başkanı Trump, 20 Ocak'ta görevi devralmasının ardından ilk kez bir yabancı lideri Beyaz Saray'da ağırlıdı.

Görüşmede Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Trump'ın Beyaz Saray'daki ilk konuğu May oldu ile İngiltere’nin aralarındaki derin bağları yenilediği kaydedilirken; Trump, “Ticaret ve dış ilişkiler konusundaki ortak bağlarımızı güçlendirmek için çalışmayı dört gözle bekliyoruz. İki ülkenin ve halklarının önünde muhteşem günler uzanıyor” dedi.

Başbakan May’in İngiltere davetini de kabul eden Trump, önümüzdeki yıl içerisinde Londra’ya giderek Kraliçe Elizabeth’i ziyaret edeceğini söyledi.

‘YAPTIRIMLARI KONUŞMAK İÇİN ERKEN’

Başbakan May’in İngiltere davetini de kabul eden Trump, önümüzdeki yıl içerisinde Londra’ya giderek Kraliçe Elizabeth’i ziyaret edeceğini söyledi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le iyi ilişkilere sahip olmasının mümkün olduğunu belirten Trump, “Putin’le bir görüşme ayarlandığını biliyorum ve neler olacağını göreceğiz. Yaptırımlar konusuna gelirsek, bu konuda konuşmak için çok erken” ifadelerini kullandı.

Trump, şöyle devam etti:

Yeniden Putin ve Rusya konusuna gelirsek; iyi, kötü ya da kayıtsız demiyorum. Beyefendiyi tanımıyorum. Umarım şahane ilişkimiz olur. Bu mümkün ve öyle olmaması da mümkün. Neler olacağını göreceğiz. Amerikan halkını çok güçlü ve kuvvetli bir şekilde temsil edeceğim.
Trump'ın Beyaz Saray'daki ilk konuğu İngiltere Başbakanı Theresa May Reviewed by ZEReditor I on 27.1.17 Rating: 5 Washington ’da bir araya gelen ABD Başkanı Donald Trump ve İngiltere Başbakanı Theresa May , orta...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.