Trump'ın Beyaz Saray'daki ilk konuğu İngiltere Başbakanı Theresa May

Washington’da bir araya gelen ABD Başkanı Donald Trump ve İngiltere Başbakanı Theresa May, ortak basın toplanısı düzenledi. ABD Başkanı Trump, 20 Ocak'ta görevi devralmasının ardından ilk kez bir yabancı lideri Beyaz Saray'da ağırlıdı.

Görüşmede Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Trump'ın Beyaz Saray'daki ilk konuğu May oldu ile İngiltere’nin aralarındaki derin bağları yenilediği kaydedilirken; Trump, “Ticaret ve dış ilişkiler konusundaki ortak bağlarımızı güçlendirmek için çalışmayı dört gözle bekliyoruz. İki ülkenin ve halklarının önünde muhteşem günler uzanıyor” dedi.

Başbakan May’in İngiltere davetini de kabul eden Trump, önümüzdeki yıl içerisinde Londra’ya giderek Kraliçe Elizabeth’i ziyaret edeceğini söyledi.

‘YAPTIRIMLARI KONUŞMAK İÇİN ERKEN’

Başbakan May’in İngiltere davetini de kabul eden Trump, önümüzdeki yıl içerisinde Londra’ya giderek Kraliçe Elizabeth’i ziyaret edeceğini söyledi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le iyi ilişkilere sahip olmasının mümkün olduğunu belirten Trump, “Putin’le bir görüşme ayarlandığını biliyorum ve neler olacağını göreceğiz. Yaptırımlar konusuna gelirsek, bu konuda konuşmak için çok erken” ifadelerini kullandı.

Trump, şöyle devam etti:

Yeniden Putin ve Rusya konusuna gelirsek; iyi, kötü ya da kayıtsız demiyorum. Beyefendiyi tanımıyorum. Umarım şahane ilişkimiz olur. Bu mümkün ve öyle olmaması da mümkün. Neler olacağını göreceğiz. Amerikan halkını çok güçlü ve kuvvetli bir şekilde temsil edeceğim.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler