Ads[no]

Ads[no]

12 Ocak 2017

Kürdistan Bakanlar Kurulu Şengal'i Ele Aldı

Bugün Kürdistan Bakanlar Kurulu, 2017'nin ilk toplantısını Başbakan Neçirvan Barzani başkanlığında gerçekleştirdi.

Başbakan Barzani, toplantının başında, yeni yılın bütün Kürdistan Bölgesi halkına kutlu olmasını ve 2016 yılında yaşanan zorlukların 2017’de aşılmasını temenni ettiğini dile getirdi. Başbakan Barzani, “2016 zor bir yıl oldu ve bütün zorluklara göğüs geren Kürdistan Bölgesi halkına, şehit ailelerine, kahraman peşmergelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Başbakan, geçtiğimiz yıl hazırlanan ve hala hayata geçirilemeyen projelerin yeni yılda uygulanması için bütün bakanlıkların üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmesini istedi. Toplantıda Şehit ve Enfal Bakanı Mahmud Haci Salih, IŞİD’in işlediği suçların soykırım olarak tanınması için kurulan komisyonun şimdiye kadar gerçekleştirdiği çalışma raporunu toplantıda sundu.

Şengal’de Ezidi Kürtlere yönelik IŞİD’in uyguladığı zulüm ve insanlık dışı muamelenin dünya tarafından soykırım olarak kabul edilmesi için çok sayıda belge toplandığı bunların bir kısmının gereken mercilere iletildiği ifade edildi.

 Başbakan Neçirvan Barzani, çalışma ve çabalarından dolayı Şehit ve Enfal Bakanı Salih ve komisyonda yer alanlara teşekkür etti, Hükümet olarak IŞİD’in Şengal’de yaptıklarının uluslararası alanda soykırım olarak tanınması için gereken bütün çabaları ortaya koyacaklarını vurguladı. (Rudaw)
Kürdistan Bakanlar Kurulu Şengal'i Ele Aldı Reviewed by ZEReditor I on 12.1.17 Rating: 5 Bugün Kürdistan Bakanlar Kurulu , 2017'nin ilk toplantısını Başbakan Neçirvan Barzani başkanlı...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.