Ads[no]

Ads[no]

11 Ocak 2017

5 Kürt Partisi'nden İbrahim Halil Baran'ın Gözaltına Alınmasına Tepki

Kürt siyasetçi, yazar ve aydın İbrahim Halil Baran'ın gözaltına alınması tepki toplamaya devam ediyor.

Kürt partilerinden AZADÎ HAREKETİ, PAK, PAKURD, PDK-Bakur ve PSK ortak bir açıklama yaparak bu girişimi kınadı, Barzan'ın derhal serbest bırakılması istendi.

+ Tıkla: Gözaltı haberi için burayı tıklayın!

Yapılan açıklama şöyle; 

"İbrahim Halil Baran’ın Gözaltına alınmasını protesto ediyoruz!

PAKURD dönem sözcüsü İbrahim Halil Baran’ın gözaltına alınmasını güçlü bir şekilde protesto ediyoruz.

Kendisi bugün sabah ailesi ile Kayseri’ye gitmek için yola çıkmıştı. Avukatı’nın ev araması yapılacağını, gözaltına alınabileceğini söylemesi üzerine geri döndü. Bizzat evinin üç saat süren aranmasında orada hazır bulundu.

Şiddete karşı açık tutum alan bir Kürt siyasetçinin gözaltına alınmasının, şiddeti teşvik etmekten öte bir rol oynamayacağı açıktır.

Kürdistani siyasi Parti ve hareketler olarak PAKURD Dönem Sözcüsü sayın İbrahim Halil Baran’ın gözaltına alınmasını şiddet ile kınıyor, bu yanlış adımdan derhal dönülmesini talep diyoruz.

11.01.2017
AZADÎ HAREKETİ, PAK, PAKURD, PDK-Bakur, PSK"

+ Tıkla: Gözaltı haberi için burayı tıklayın!
5 Kürt Partisi'nden İbrahim Halil Baran'ın Gözaltına Alınmasına Tepki Reviewed by ZEReditor I on 11.1.17 Rating: 5 Kürt siyasetçi, yazar ve aydın İbrahim Halil Baran 'ın gözaltına alınması tepki toplamaya deva...

1 yorum:

  1. Eğer birşey anldiysam tırk olayim
    kim almış nerden almışlar kimler nerden almışlar göz altına her neyse biz ginada kürtleri göz altına alınan tüm merci asayişleri esefle kınıyoruz

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.