Ads[no]

Ads[no]

12 Ocak 2017

Amerikalı YPG'li Israel için tören

Michael bütün Kürtlerin gönlünde ebediyen yaşayacaktır. Yakında yapılacak Newroz kutlaması onun anısına ve yaşam felsefesine atfedilecektir. (Neo Dilxwesh)
Amerikalı YPG'li Michael Israel için düzenlenen törende konuşan ailesi, oğullarının adaletli bir dünya için risk almayı sevdiğini söyledi.

YPG saflarına katılan Amerikalı Michael Israel, 24 Kasım'da Türk savaş uçaklarının bombardımanı sonucu yaşamını yitirmişti.

Israel'in cenazesi, California'da yaşayan ailesine ulaştırıldı.

'Robin Agiri' olarak bilinen Israil'in cenazesi San Francisco hava alanında California Kürt Toplum Merkezi ve Israel'in üyesi olduğu sosyalist grup tarafından teslim alındı. Daha sonra Francisco'dan iki saat uzaklıkta olan ailenin yaşadığı Lodi kentine Kürtlerin ve Amerikalıların oluşturduğu araç konvoyuyla hareket edildi.

Cenaze töreninde saygı duruşunda bulunuldu ve Ey Raqib Marşı okundu.

AİLESİ KONUŞTU

Törende konuşan Baba Israel, oğlunun adaletli bir dünya için risk almayı sevdiğini, bütün kararlarında onu desteklediklerini söyledi.

Anne Israel de "Sizleri, Kürtleri burada görmek güzel. Bizi yalnız bırakmadığınız için ne kadar teşekkür etsem azdır" dedi.

California Kürt Toplum Merkezi adına konuşan Neo Dilxwesh ise "Michael bütün Kürtlerin gönlünde ebediyen yaşayacaktır. Yakında yapılacak Newroz kutlaması onun anısına ve yaşam felsefesine atfedilecektir "dedi.
Amerikalı YPG'li Israel için tören Reviewed by ZEReditor I on 12.1.17 Rating: 5 Michael bütün Kürtlerin gönlünde ebediyen yaşayacaktır. Yakında yapılacak Newroz kutlaması onun a...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.