Ads[no]

Ads[no]

11 Ocak 2017

Rakka Operasyonu Son Durum; Ayn İsa ve Kadiriye Kolları Birleşti

Rakka Operasyonu çerçevesinde gerçekleştirilen Fırat’ın Gazabı Hamlesi yeni bir aşamaya geçti. İkinci aşamada harekete geçen Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) Eyn İsa ve Kadiriye kolları Kermanco köylerinde birleşti.

Bölgeden alınan bilgilere göre, Fırat’ın Gazabı Rakka’yı Özgürleştirme Hamlesi çerçevesinde Kadiriye kolundan ilerleyen güçler, Kermanco köyünü kontrol altına aldı.

Eyn İsa kolundan ilerleyen güçler de dün Cebil Şêîr köyündeki saldırıları kırdıktan sonra 3 koldan aynı hatta ilerleyerek Huvec köyünü ele geçirdi.

Her iki kolun ilerleyişi ardından saat 13.05 sularında Eyn îsa ve Kadiriye kolları Kermanco köylerinde birleşti. Eyn îsa ve Kadiriye kollarının Kermanco köylerinde birleşmesiyle Segul köyünün batısı ile Til Semen’in doğusunda bulunan 45 köy, 20 mezra da kuşatmaya alınmış oldu.

SDG Savaşçıları'nın ilerleyişi devam ediyor.
Rakka Operasyonu Son Durum; Ayn İsa ve Kadiriye Kolları Birleşti Reviewed by ZEReditor I on 11.1.17 Rating: 5 Rakka Operasyonu çerçevesinde gerçekleştirilen Fırat’ın Gazabı Hamlesi yeni bir aşamaya geçti. İ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.