Rakka Operasyonu Son Durum; 6 Mezra Özgürleştirildi

Rojava’nın Cebil Şêîr köyündeki saldırıları püskürten savaşçılar, aynı hattaki ilerleyişini sürdürüyor.

Rakka Operasyonu Çerçecvesinde gerçekleştirilen Fırat'ın Gazabı Operasyonu devam ediyor.

Suriye Demokratik Güçleri (SDG) 6 mezrayı daha kontrol altına aldı. Kermanco köyü, Ali Omer ve Derwîş mezralarındaki çatışmalar ise devam ediyor.

Bugün sabah saatlerinde Eyn Îsa kolundaki SDG savaşçılarının Cebil Şêîr köyündeki mevzilerine sızma girişiminde bulunan IŞİD teröristlerinin, SDG savaşçıları tarafından fark edilmesi üzerine çatışma çıktığı aktarıldı. Öğle saatlerine kadar devam eden çatışmalarda, 5 IŞİD üyesi terörist öldürülürken bomba yüklü bir aracın da imha edildiği öğrenildi.

Öldürülen çetelerden 4 kalaşnikof, 400 kalaşnikof mermisi, 3 raxt ve 5 el bombası ve bir telsiz ele geçirildi.

Teröristlerin sızma girişiminin boşa çıkartılması ardından aynı hatta ilerleyişini sürdüren SDG savaşçılarının, 3 koldan harekete geçtiği ve çetelere bir darbe daha vurularak ismi öğrenilmeyen 6 mezranın özgürleştirildiği kaydedildi.

Öte yandan Kadiriye kolundan Rakka’ya kurtarmak için yüklenen savaşçıların, IŞİD teröristlerini Batı Suwediye köyündeki saldırıları tamamen kırması ardından, Kerwan köyünün doğusundaki Kermanco köyü, Ali Omer ve Derwîş mezralarına yöneldiği belirtildi. Bu bölgelerdeki çatışmaların an itibarıyla devam ettiği ve çetelerin ağır darbe aldığı bilgisi paylaşıldı.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler