Ads[no]

Ads[no]

10 Ocak 2017

Rakka Operasyonu Son Durum; 6 Mezra Özgürleştirildi

Rojava’nın Cebil Şêîr köyündeki saldırıları püskürten savaşçılar, aynı hattaki ilerleyişini sürdürüyor.

Rakka Operasyonu Çerçecvesinde gerçekleştirilen Fırat'ın Gazabı Operasyonu devam ediyor.

Suriye Demokratik Güçleri (SDG) 6 mezrayı daha kontrol altına aldı. Kermanco köyü, Ali Omer ve Derwîş mezralarındaki çatışmalar ise devam ediyor.

Bugün sabah saatlerinde Eyn Îsa kolundaki SDG savaşçılarının Cebil Şêîr köyündeki mevzilerine sızma girişiminde bulunan IŞİD teröristlerinin, SDG savaşçıları tarafından fark edilmesi üzerine çatışma çıktığı aktarıldı. Öğle saatlerine kadar devam eden çatışmalarda, 5 IŞİD üyesi terörist öldürülürken bomba yüklü bir aracın da imha edildiği öğrenildi.

Öldürülen çetelerden 4 kalaşnikof, 400 kalaşnikof mermisi, 3 raxt ve 5 el bombası ve bir telsiz ele geçirildi.

Teröristlerin sızma girişiminin boşa çıkartılması ardından aynı hatta ilerleyişini sürdüren SDG savaşçılarının, 3 koldan harekete geçtiği ve çetelere bir darbe daha vurularak ismi öğrenilmeyen 6 mezranın özgürleştirildiği kaydedildi.

Öte yandan Kadiriye kolundan Rakka’ya kurtarmak için yüklenen savaşçıların, IŞİD teröristlerini Batı Suwediye köyündeki saldırıları tamamen kırması ardından, Kerwan köyünün doğusundaki Kermanco köyü, Ali Omer ve Derwîş mezralarına yöneldiği belirtildi. Bu bölgelerdeki çatışmaların an itibarıyla devam ettiği ve çetelerin ağır darbe aldığı bilgisi paylaşıldı.
Rakka Operasyonu Son Durum; 6 Mezra Özgürleştirildi Reviewed by ZEReditor I on 10.1.17 Rating: 5 Rojava’nın Cebil Şêîr köyündeki saldırıları püskürten savaşçılar, aynı hattaki ilerleyişini sürdür...

1 yorum:

  1. Zernews sizi seviyoruz.kurtleri butunlestirici ve tüm kürtleri kucaklayıcı dilinizden dolayi cok minnettariz.rojhelattan da biraz haber duymak istiyoruz

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.