Ads[no]

Ads[no]

7 Ocak 2017

Rakka Operasyonu Son Durum; Batı Suwediye köyü kurtarıldı

Rakka Operasyonu tüm hızıyla devam ediyor.

IŞİD'in en önemli saldırı noktalarından biri olarak tanımlanan Batı Suwediye köyü, Fırat’ın Gazabı Hamlesi savaşçıları tarafından temizlendi. 32 teröristin öldürüldüğü bildirildi.

Fırat’ın Gazabı Eylem Odası savaşçıları, dün (6 Ocak) Doğu Caber köyünün 4 km ötesinde bulunan Batı Suwediye köyüne doğru ilerlemiş ve köy girişinde Suriye Demokratik Güçleri (SDG) savaşçıları ile IŞİD arasında şiddetli çatışmalar başlamıştı. Sabah saatlerine kadar süren çatışmalar sonucunda IŞİD püskürtüldü.

SDG yetkililerinin verdiği bilgilere göre, Batı Suwediye köyündeki çatışmalarda 32 IŞİD militanı öldürüldü.

SDG savaşçılarının köyde arama tarama faaliyetine başladığı kaydedildi.
Rakka Operasyonu Son Durum; Batı Suwediye köyü kurtarıldı Reviewed by ZEReditor I on 7.1.17 Rating: 5 Rakka Operasyonu tüm hızıyla devam ediyor. IŞİD 'in en önemli saldırı noktalarından biri ol...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.