Ads[no]

Ads[no]

6 Ocak 2017

Rakka Operasyonu son durum; 8 köy, 5 mezra alındı

Rakka'yı kurtarma amacıyla başlatılan operasyonun ikinci aşaması sürüyor.

31 Aralık’ta Ayn İsa’nın güneybatısından iki kol şeklinde harekete geçen Suriye Demokratik Güçleri (SDG), dün geceden bu yana IŞİD'in işgalinde bulunan Nasiriye, Um Hecera, Bir Erdarî, Tellac ve ismi öğrenilmeyen 4 köy ile 5 mezrayı kontrol altına aldı. Bölgedeki çatışmalarda çok sayıda IŞİD teröristinin öldürüldüğü de öğrenildi.

Yine sabah saatlerinde tarihi Caber Kalesi’nin kontrol altına alınmasının ardından, Batı Suwediye köyüne yönelen Eylem Odası savaşçıları ve IŞİD'çiler arasındaki çatışmalar da sürüyor.
Rakka Operasyonu son durum; 8 köy, 5 mezra alındı Reviewed by ZEReditor I on 6.1.17 Rating: 5 Rakka'yı kurtarma amacıyla başlatılan operasyonun ikinci aşaması sürüyor. 31 Aralık’ta Ayn İ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.