Ads[no]

Ads[no]

28 Aralık 2016

'YPG, Halep'ten çekiyor' iddiası!

Şam Yönetim'nin yılbaşına kadar YPG'den Halep’in kuzeyinden çekilmesini istediği ve YPG Savaşçıları'nın bir kısmının Afrin ve El Bab hattına kaydırdığı iddia ediliyor. 

Halep’in YPG kontrolündeki Şeyh Meksud Mahallesi’nden bir kaynağın BasNews’e aktardığı bilgilere göre, YPG kendisine ait bir kısım savaşçıları rejimin kontrolündeki yollardan Afrin’e doğru çekti.

Geçen hafta, Rejim Güçleri YPG’den, kontrolündeki 6 mahallenin güvenliğini Şii Haşdi Şabi milisleri ile ortak sağlamalarını istemiş ancak YPG bunu reddetmişti.

Bunun üzerine Suriye Rejimi'nin, YPG’den yılbaşına kadar elindeki mahallelerden çekilmesi için mühlet verdiği iddia edilmişti.

YPG ise söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığını söylemiş, "Suriye Rejimi'nin böyle bir talepte bulunmadığını" söylemişti.

YPG, Şeyh Maksud ve Eşrefiye gibi Kürt mahalleleri dışında Araplar'ın yaşadığı Zibdiye, Hiliq, Bistanbaşa ve Raşadi mahallelerini de kontrol ediyor. (BasNews / Muhammed Ali)
'YPG, Halep'ten çekiyor' iddiası! Reviewed by ZEReditor II on 28.12.16 Rating: 5 Şam Yönetim'nin yılbaşına kadar YPG'den Halep’in kuzeyinden çekilmesini istediği ve YPG S...

1 yorum:

  1. ENKS haklı çıktı. Bunlar savaşa bile kazanan yerleri Kuzey Suriye Kürtlük'le alakasi olmayan bölgeyi Esed ite feda eder.

    YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.