Twitter'a 'hatasız kul olmaz' özelliği geliyor

Facebook'un barındırdığı bir özellik olan, 'paylaşımlardaki metinlerin daha sonradan düzenlenmesine' Twitter'da geçmeye hazırlanıyor.

Twitter kişisel hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla kullanıcılara platformda ne gibi değişiklikler görmek istediklerini soran Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey, pek çok kişinin tweet editleme (düzeltme) özelliği istemesi üzerine yine bu platformda bir açıklama yaptı.

Gelen yoğun talepler üzerine Twitter CEO'su Jack Dorsey, yaptığı paylaşımlarla bu konuya sıcak baktığını açıkladı.

Twitter kullanıcıları, atılan bir twit'i daha sonradan düzeltme imkanı bulamadığı için, özellikle Facebook'ta 'düzeltme' özelliğinin gelmesinden sonra, 'Twitter'da neden yok' eleştirisinde bulunuyorlardı.Bu özelliğe geçildiğinde artık atılan bir twit silmeye gerek kalmadan düzeltilebilecek.

Yapılan hatanın düzeltilmesi ya da herhangi bir zamanda yapılacak düzeltmenin farklı şeyler olduğunun altını çizen Jack Dorsey'in bu açıklamaları söz konusu özelliğin 2017'de platforma eklenebileceği yorumlarında bulunuldu.

Twitter, bu özelliği yapılan anlık hataların düzeltilmesine izin veren zaman kısıtlaması olan bir özellik olacak gibi gözüküyor.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler