Ads[no]

Ads[no]

29 Aralık 2016

Peşmerge, PKK'ye karşı sevkiyat yapıyor haberlerine ilişkin açıklama

Şengal Peşmerge Komutanlığı Komutanı Kasım Şeşo, Peşmergenin Şengal’e yeni bir sevkiyat yapmadığını söyledi.

Kasım Şeşo, Şengal’de daha önce Başkan Mesud Barzani’nin emri üzerine oluşturulan Şengal Komutanlığı’ndaki 8 bin 500 peşmergeden başka yeni bir sevkiyatın yapılmadığını kaydetti.

Şeşo, “Biz Şengal’i dışarıdan Güney Kürdistan’a gelen bir güce teslim etmeyiz, farklı farklı isimler takınarak bölgede kalmak istiyorlar” dedi.

Şengal’deki PKK güçleri komutanı Agid Civyan, “Daha önce de söyledik: Ezidi halkını, Güney Kürdistan’ı korumak için buraya geldik. Omuzladığımız bir görev var ve bu görev henüz tamamlanmadı. Bu görev ne zaman tamamlanırsa o zaman tartışılacak bir konudur” demişti. (Rudaw)
Peşmerge, PKK'ye karşı sevkiyat yapıyor haberlerine ilişkin açıklama Reviewed by ZEReditor I on 29.12.16 Rating: 5 Şengal Peşmerge Komutanlığı Komutanı Kasım Şeşo, Peşmergenin Şengal’e yeni bir sevkiyat yapmadığın...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.