Obama Yönetimi "2. Dünya Savaşı" rakamlarına dayandı!

Küresel çaptaki silah satışlarındaki düşüşe rağmen, pazar payını artıran ABD, son 8 yılda 278 milyar dolarlık silah satarak, 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana en çok silah satış anlaşmasının yapıldığı dönem oldu.


Sputnik’de yer alan bir haber göre, ABD Kongre Araştırma Merkezi’nin yayınladığı 2015 yılında küresel silah satışlarına ilişkin rapora göre, 2014 yılında 89 milyar dolara ulaşan silah pazarı 2015'te neredeyse yüzde 10'dan biraz daha fazla küçülerek 80 milyar dolara geriledi.

Silah pazarındaki liderliğini sürdüren ABD ise hem pazar payını artırdı hem de küresel satışların yarısının gerçekleştirildiği ülke oldu.

Obama Yönetimi, Bush'u 2'ye katladı

Öte yandan, ABD Başkanı Barack Obama, göreve geldiği 2009 yılından bu yana toplamda 278 milyar dolar’lık silah satış anlaşması imzaladı.

Bu rakamın bir önceki Başkan George Bush’un 2001-2009 yılları arasındaki yönetimi süresince gerçekleştirilen 128.6 milyar dolar’lık satışın 2 katı olduğu kaydedildi.

Ayrıca Obama Yönetimi'nin 2. Dünya Savaşı'ndan sonra en çok silah satış anlaşması imzalayan hükümet olduğunu ifade etti.
ANASAYFA ve İLGİLİ HABERLER için BURAYI tıklayın

CEPHELER'deki

Gelişmeler

BAĞIMSIZLIK

Süreci

ROJAVA

Haberleri

BARZANİ

Kürdistan

TARİH

Bilinci

ANALİZLER

Ortadoğu

BİLGİ

Kültürel

BİLİM

+Teknoloji

GÖRÜŞ

Yazarlar

Ezidiler

ve Şengal

ANASAYFA

Bütün Haberler