Ads[no]

Ads[no]

30 Aralık 2016

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: YPG silah bırakırsa...

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'de taraflar arasında varılan ateşkes ve Astana'da yapılması planlanan görüşmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, PYD'nin Astana'daki görüşmelerde yer alamayacağını belirtti.

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'de taraflar arasında varılan ateşkes ve Astana'da yapılması planlanan görüşmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu, PYD'nin Astana'daki görüşmelerde yer alamayacağını belirtti ve PYD'nin silahlı kanadı YPG ile ilgili şöyle dedi: "İleride silahı bırakırlarsa, terör kantonu oluşturmak yerine Suriye’nin toprak bütünlüğünü desteklerlerse, onlar da kapsayıcı bir yönetimin içinde huzurlu şekilde yaşarlar. Eğer terörü bırakmazlarsa, terörle mücadele bugün nasıl yapılıyorsa, onlara yönelik mücadele yapılacaktır." diye konuştu.

Çavuşoğlu’nun Alanya'daki basın toplantısında yaptığı açıklamalardan bazı satır başları şöyle:

Rejimin heyetiyle, muhalif grupların heyetlerini Astana’da bir araya getirmek için, Sayın cumhurbaşkanımız Erdoğan ve Putin anlaşmıştır. Bizler de Lavrov ile bunun planlamasını yapıyoruz. Bununla ilgili mutabakat da imzalandı. Ama imzalanması yetmez hayata geçirmemiz gerekiyor.

Rusya’da Noel tatili bitince, uzmanlarımız bir araya gelecek, hazırlık çalışmalarımız başlayacak ve Lavrov ile bir araya gelip Astana’nın hazırlıklarını yapacağız. Biz BM’nin burada olmasını arzu ettik. İlerde katkı sağlamak isteyen ülkelere de açığız. Burada hiç kimse dışlanmıyor. Bizim amacımız rol çalmak değil.

YPG silah bırakırsa...

Bizim tavrımız nettir. PYD’nin Cenevre toplantısına katılmak için, çeşitli ülkelerin girişimleri olmuştu. Suriye’deki muhalefet de PYD’nin bir terör örgütü olduğunu çok iyi biliyor. Salih Müslim’in Kandil dağından nasıl davet edildiğini, Salih Müslim’e ne görevler verildiğini kendisi belgeleriyle de tüm toplantılarda sundu. Şu anda PKK ile PYD’nin bir farkı yoktur.

İleride silahı bırakırlarsa, terör kantonu oluşturmak yerine Suriye’nin toprak bütünlüğünü desteklerlerse, onlar da kapsayıcı bir yönetimin içinde huzurlu şekilde yaşarlar. Eğer terörü bırakmazlarsa, terörle mücadele bugün nasıl yapılıyorsa, onlara yönelik mücadele yapılacaktır. Astana’da YPG’nin olmaması gerektiğini başından beri Rus dostlarımıza söyledik.

Koalisyona yaptığımız çağrı yanıt buldu

El Bab’a geçen hafta hava şartlarından dolayı, hava operasyonları yapılamadı. Dün itibariyle tekrar başladı. Çağrımız yer buldu, koalisyon da uzun zaman sonra El Bab’da DAEŞ’i vurdu. Madem biriz beraberiz neden havadan destek vermiyorsunuz? Rusya bile dün DAEŞ’i hedef aldı. Ateşkesten sonra herkes enerjisini DAEŞ’e yönelik kullanacağız. Karadan operasyonda hız kazanacak. Tabi burada bir direnç var. DAEŞ için, El Bab, Rakka, Musul çok önemliydi. Buradan dönüş yok. DAEŞ’i Irak ve Suriye topraklarından defetmek istiyorsak, bu önemli şehirlerde de mücadelemizi sürdürmemiz lazım.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: YPG silah bırakırsa... Reviewed by ZEReditor IV on 30.12.16 Rating: 5 Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'de taraflar arasında varılan ateşkes ve Asta...

7 yorum:

 1. EL nusra silah biraktimiki ypg de biraksin fasist iti

  YanıtlaSil
 2. Biz Kürtlere yazıklar olsun diyorum başka bir şey demiyorum bu gün bir olmayacak bir birimize destek çıkmayıp devlet kurmayacaksak ne zaman bu olacak

  YanıtlaSil
 3. Yakinda ypg ye karsi degiliz cumleleri dokulecek o agizdan.Kurtleri yok etmesi icin hizbullahi kurdunuz elinizde patladi ve size postmodern darbe olarak dondu.gulen cemaatini kurup, kurt sehirlerinin yonetimini herseyini onlara biraktiniz sonuc darbe oldu. Isidi koruyup kolladiniz desteklediniz sonuc bati kurdistanda kurtler varoldu. Nusrayi,cihatcilari desteklediniz hepsi elinizde patladi.masalariniz ise yaramayinca is size kaldi simdi o batakta cirpiniyorsunuz. Size karsi hala gonulluce savasmayan uc bes isidli askerlerinizi kepaze etmis hala ypg ye gozdagi vermeye calisiyorsunuz kendinizce

  YanıtlaSil
 4. İşte kurtlerin birlik olmasina engel olan: kurtlrin evlerini mayinlerle tuzaklayan sokaklari kazan ve kurtlerin örf ve adetlerine karşi ve tarihte kurtleri dört parcaya bölenlere taşeronluk yapan zihniyettir...

  YanıtlaSil
 5. sizlerde bu kalleşliği buırkçılığı bufaşitliği bu buçluğu bu kurd düşmanlığı bırakırsanız kürdlerle türkler bu.ülkede huzur içinde yaşarlar

  YanıtlaSil
 6. Kurtler heekesi fasidt ilan eserken pkk fasistligini birakmali. Keleslerle koskoca devlete boyun egdirecegini sanmak hayalciliktir Türkiye den 1 karis toprak alamazsiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. herşey allahın dediğiyle olur
   eğer eğer bizleri kürd olarak yaratan ve çok özel bir dil olan kürdçeyi bizlere vern rabim bu mezopotamya coğrafiyasını kürdlere bağışlayan ve içerisinden ibrahim nuh ve nice peygamberleri yetiştiren
   allah cc he demişise sizin gibi decallara ancak havlamak kalır

   Sil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.