Ads[no]

Ads[no]

30 Aralık 2016

Twitter'da Kürdistan'a "Kuzey Suriye" ismi verilmesine tepki yağmuru #TheWestOfKurdistan

Sosyal Medya Ağı Twitter üzerinden Batı Kürdistan (Rojavayê Kurdistanê) isminin Kürtlerin kendi eli ve kanıyla "Kuzey Suriye" yapılmasına tepkiler büyüyor.

Dün akşam #RojavayeKurdistan tagı ile başlatılan kampanya bu akşam #TheWestOfKurdistan İngilizce tagıyla sürdürülüyor.

KCK (PKK) yöneticisi Rıza Altun Kürdistan'ın batısındaki (Suriye'nin istila ettiği Kürdistan parçası) sisteme ilişkin olarak Esad rejimine yakın Sefir Gazetesine şöyle demişti;

"Biz Kuzey Suriye için Federasyondan yanayız. Aynı zamanda "Rojava" ismini Federal sistemden çıkarmak istiyoruz, çünkü "Rojava" ismi Kürtlerin özel federasyonunu akla getiriyor. Kuzey Suriye'de çok bileşen (halklar) var, Rojava'da Suriye coğrafyasının bir parçasıdır."

+ Rıza Altun'un söz konusu açıklaması için burayı tıklayın
Twitter'da Kürdistan'a "Kuzey Suriye" ismi verilmesine tepki yağmuru #TheWestOfKurdistan Reviewed by ZEReditor I on 30.12.16 Rating: 5 Sosyal Medya Ağı Twitter üzerinden Batı Kürdistan (Rojavayê Kurdistanê) isminin Kürtler in kendi eli ve kanıyla  "Kuzey Suriye"...

6 yorum:

 1. ROJAWA OLMANIN BEDELİ ÖDENMİŞTİR HAK EDİLMİŞTİR BİTTİ

  YanıtlaSil
 2. Karayılan ulusal cizgiye yakın gibi gözüksede dış görüntüye öyle yansıtmak ve onu yürütme konsey başkanı yapmak sadece bir aldatmaca ve kandırma amacıyla başkan yapılmıştır. PKK'de gizli Atatürkçü yöneticiler örgütü yürütmektedir. Apo / Karayilan değil. PKK'de Kemalizm anlayışına sıcak bakildiği yeni bir olay'da değildir. Nasıl HDP'de dış görünüşte esbaşkan Demirtaş gözükse'de asıl parti yöneticiler (sözde) solcu Türk Atatürkçüler'dir. Bu PKK içinde geçerli. Demirtaş ve Karayılan ikisi'de Kürt olma şartı Kürtlerin hem siyasi hemde savaş desteğiyle KCK olarak ayakta tutulmaktadır. Yani tamamen gücünü Kürt gençlerden alınıyor ve yöneltmiştir'de. Bir başkan sadece Yüksekdağ ve Duran Kalkan olsun ozaman görim PKK ve HDP'yi. Kürtlük'ten ve ulusal hak'tan beslenmesi ve bunu Kürtlere karşı devletlesmeye karşi kulanmasi afedilmez'dir. Yoksa bunlar güç toplaya bilir mi? Inanin hiç kimse bunlarin için ne kılığıni kipardir nede faaliyet gösterir. Bunlar kirli oyunlar için sadece Kürdistan'i kulanır ve zamanı gelince'de ne Kürdistan kalır nede ulusal bayrak, yada şuan Rojava'da olan kavramıni kulanmak. Kürdistan kavramı sadece Kürt gençler'den oy toplamak yada dağa çıkarmak için kulanir. Asıl amacı Kürdistan'i yok etmek ve işgalçı devlet'ler adına hizmet vermek. PKK bir truva atti. Kürdün en büyük düşmanı PKK'dir. Made in Turkey ve İran Suriye Irak devlet'lerden gizli destek almaktadır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok boş muhabbet yapmayi biliyorsun pkk pkk sitesine ile ne 35 sene ne yaptı hiç bir şey ama Demirtaş 1 sene içinde pkk nin 3 katı oy aldı bide bütün Türkler bize sevgi ile ile bakmaya başladı eski hali ile olsaydı hep dışlanan bir millet olarak kalıyorsuk bunlar bir strateji bunubilin

   Sil
 3. Yukaridaki yorumlara katılıyorum. PKK bırak Kürdün hakkini savunmak adeta bela olmak için yaratılmış sanki. Eskiden Kürtler derdi ya, bunlar oyun asıl amaçimiz bağımsız Kürdistan devleti filan, meğer oyun değil taktik'de değil hewal hepsi gerçek. Oyun Kürt halkına yapılmıştır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kardeşim otur yerinde boş yorum yapıp kendini rezil etme bir şey bildiginiz Yok bilgi saten sıfır sıfır

   Sil
 4. Burda yorum yapan herkes sanki prefesor ama halbuki hepsi bir hiç Kardeşim ne saçma konuşuyorsunuz
  Suriye'de o kadar Arap o kadar Alevi o kadar Süryani ypg ile savaşiyor direk ilk günden bu insanlara rojavayı nasıl anlatırsın
  Zaman zaman gerekli. Bu bir taktik nasıl demokratik Suriye ordusu bir taktik ise buda aynı şekilde hiç birimiz onlar kadar akıllı onlar kadar ön görülü değil bunu bilin yeterli kendini o kadar uzun seyler yazıp boş seyler ile meşkûl etmeyin

  YanıtlaSil

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.