Ads[no]

Ads[no]

29 Aralık 2016

Irak'tan PKK ve YBŞ Açıklaması

Irak Başbakanlık Sözcüsü, PKK’nin Irak topraklarında bulunmasının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Irak Başbakanlık Sözcüsü Saad Hadisi, “Irak Hükümeti olarak, komşu ülkelere tehdit unsuru olan ve şiddet eylemlerinde bulunan bütün silahlı grupları red ediyoruz” ifadesini kullandı.

Irak’ın PKK’lilere maaş verdiği konusu hakkında ise Hadisi, “Irak Hükümeti Heşdi Şabi içerisinde yer alan gönüllülere maaş veriyor ancak Iraklı olması şartıyla. Fakat yabancı hiçbir silahlı gruba ve PKK’ye maaş verilmedi” diye konuştu.

Hadisi ayrıca, başka ülkelerin Irak’ın içişlerine karışmasını kabul etmediklerini ve buna hiçbir zaman izin verilemeyeceğini söyleyerek, “Biz başka ülkelerin iç sorunlarının bir parçası haline gelmek istemiyoruz. Bu nedenlede biz de bize yapılmasını istemiyoruz. Ayrıca Irak olarak yabancı hiçbir partiye de destek vermeyiz çünkü bu bizim anayasa ve yasalarımıza aykırıdır” dedi.

Türkiye askerinin Başika’dan çekilmesini sağlamak için, Irak’ın PKK’yi koz olarak kullandığı iddialarına ise Hadisi, “Biz bu sorunu çözmek için Türkiye’yle diyalog içerisindeyiz. Bu konu hakkında birkaç gün önce Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım, Başbakanımız Haydar Abadi’yi telefonla aradı” bilgisini aktardı.

Irak Başbakanı Sözcüsü Saad Hadisi, “Türkiye güçlerini Irak topraklarından çekecektir. Bu nedenle başka bir ülkeyle başka yöntemlere girmemiz için bir nedenimiz bulunmuyor. Daha çok siyasi, diplomatik ve hükümetler arasında birebir iletişim kurarak sorunların giderilmesini istiyoruz” dedi. (Rudaw)
Irak'tan PKK ve YBŞ Açıklaması Reviewed by ZEReditor I on 29.12.16 Rating: 5 Irak Başbakanlık Sözcüsü, PKK’nin Irak topraklarında bulunmasının kabul edilemez olduğunu söyledi. Irak Başbakanlık Sözcüsü Saad Hadis...

1 yorum:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.