Hizbullah’tan Türkiye’ye yanıt!

 Hizbullah'tan Türkiye'ye yanıt:"Teröristler  yenilgiye uğrayana kadar Suriye'den çıkmıyacağız"
Hizbullah Siyası Konseyi Başkanı, ‘’Teröristler  yenilgiye uğrayana kadar Suriye'den çıkmıyacağız, Suriye’den çıkışımız uygun olduğunda çıkarız fakat bu konuda Türkiye’nin vereceği kararı uygulamaya mecbur değiliz’’ dedi.

Tesnim'in haberine göre, Lübnanlı Maruni Hristiyanların lideri, Kardinal Beşare Petrol Rai’yi ziyaret eden İbrahim Emin Elseyyid, Rai’yi Noel ve yeni yılı tebrik etmek için ziyaret ettiğini söyledi.

Elseyyid, Türkiye’nin Hizbullah dahil tüm yabancılardan Suriye’yi terk etmelerini istemesi ile ilgili, "Biz ABD, Suudiler veya Türkiye’nin kararı ile Suriye’de değiliz. Biz Suriye hükümeti ile işbirliği çerçevesinde ve teröristlerle mücadele için oradayız. Uygun bir zamanda Suriye’den çıkarız fakat Türkiye’nin kararını yerine getirmeye mecbur değiliz. Biz teröristlerin tam yenilmesine kadar Suriye’de kalacağız" dedi.

Teröristlerin zaferinin tüm bölge ülkeleri ve onların başında Lübnan’ı etkileyeceğini ifade eden Elseyyid, Halep kentinin kurtarılmasının teröristlerin hezimeti için atılmış bir adım olduğunu söyledi.