Ads[no]

Ads[no]

29 Aralık 2016

Haşdi Şabi Komutanı'ndan İran Medyası'na 'Bağımsız Kürdistan' açıklaması!

Haşdi Şabi’ye bağlı Esayib Ehl Elheq Grubu Komutanı Keys Hezeli, Kürdistan Bölgesi’ndeki Kürtlerin ikiye bölündüğünü ve Barzani taraftarlarının bağımsızlığa doğru ilerlediğini ifade etti.


İran'ın Tesnim Haber Ajansı'na konuşan Haşdi Şabi’ye bağlı Esayib Ehl Elheq Grubu Komutanı Keys Hezeli, ‘‘Irak Kürtleri ikiye bölündü. Bir kısmı liberal ve reformisttir. YNK ve Goran Hareketi böyle. Bir tarafta Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani taraftarları var’’ diye konuştu.

Keys Hezeli, Barzani ve taraftarlarının bağımsızlığa doğru ilerlediğini ve Şiiler'le de ilişkilerinin iyi olmadığı değerlendirmesinde bulunarak sözlerine şöyle devam etti:

"Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani’nin projesi Irak’a zarar veriyor ve Kürdistan Bölgesi bağımsızlığa doğru adımlar atıyor." (BasNews)
Haşdi Şabi Komutanı'ndan İran Medyası'na 'Bağımsız Kürdistan' açıklaması! Reviewed by ZEReditor II on 29.12.16 Rating: 5 Haşdi Şabi’ye bağlı Esayib Ehl Elheq Grubu Komutanı Keys Hezeli, Kürdistan Bölgesi’ndeki Kürtleri...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.