Ads[no]

Ads[no]

29 Aralık 2016

FLAŞ İDDİA - PKK: 12 Türk askerini esir aldık

Diyarbakır’da düşen F-16 savaş uçağının PKK’liler tarafından füze ile vurulduğunu iddia eden KCK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, geçtiğimiz gün 12 askerin PKK'ye esir düştüğünü söyledi.

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan, geçtiğimiz gün Diyarbakır’da düşen F-16 savaş uçağının kendileri tarafından füze ile vurulduğunu ve 12 askerin esir alındığını iddia etti.

Karayılan, bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada ‘İlk defa uçak düşürdük’diyerek, önemli değerlendirmelerde bulundu.

Karayılan ilk defa uçak düşürdüklerini de iddia ederek, "bu yeni bir olaydır. Daha önce düşen uçaklar olmuştur. Fakat o uçaklar kendileri düşmüştür. Daha önce Gabar’da düştü, Xakurkê’de düştü. Benim bildiğim kadarıyla daha önce iki tane düşmüştür. Yani gerilla darbelemiş düşmüş veya kendisi düşmüş, bir şekilde düşmüşler. Fakat bunu, gerilla füzeyle vurmuş ve düşürmüştür. İnanmayan gitsin orada yaşayan ve bu olayı gözüyle gören köylülere sorsun" dedi.

Karayılan bu süre zarfında 14 arkadaşlarının sağ olarak yakalandığını ve kendilerinin de 12 askeri esir aldıklarını iddia etti.

Karayılan'ın "12 askeri esir aldık" açıklaması ile ilgili devlet yetkililerinden herhangi bir açıklama yapılmadı.
FLAŞ İDDİA - PKK: 12 Türk askerini esir aldık Reviewed by ZEReditor III on 29.12.16 Rating: 5 Diyarbakır’da düşen F-16 savaş uçağının PKK’liler tarafından füze ile vurulduğunu iddia eden KCK Y...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.