Ads[no]

Ads[no]

31 Aralık 2016

Avukatı ve CHP'li vekil uyardı: Ahmet Türk'ün sağlık durumu endişe verici!

Tutuklu bulunan Ahmet Türk'ün sağlık durumuna ilişkin Avukatı Erdal Kuzu  ve CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey uyarıda bulundu.


DBP'li Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk'ün sağlık durumunun kötü ve endişe verici olduğunu söyleyen avukat Erdal Kuzu, "Kendisi Türkiye kamuoyuna mal olmuş bir siyasetçi. Yaşamının riske edilmesi söz konusu" dedi.

20 Kasım’da gözaltına alınan, 24 Kasım’da ise tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderilen Ahmet Türk, kalp pili taşıdığı biliniyor.

Kalbindeki rahatsızlık nedeniyle kalp pili taşıyan Ahmet Türk'ün aylık rutin kontrollerinin yapılamadığını söyleyen avukat Erdal Kuzu, aynı zamanda katarakt hastalığının da olduğunu ve bunun için ameliyat gerektiğini dile getirdi.

Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre bugüne kadar yapılan tahliye taleplerinin reddedildiğini hatırlatan Erdal Kuzu, “Kendisi moralli olsa da bizler onun için ciddi anlamda endişeli ve kaygılıyız. Kendisi Türkiye kamuoyuna malolmuş bir siyasetçi. Kendisi sağlık sorunlarıyla gündeme gelmesini istemiyor." diyerek tahliye edilebilmesi için sağlık heyetinden rapor alacaklarını ifade etti.

CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey de Ahmet Türk'ü cezaevinde ziyaret etti.

Ziyareti sonrasında açıklama yapan Şafak Pavey, Ahmet  Türk'ün sağlık durumuna ilişkin detayları paylaşmak zorunda kaldıklarını çünkü hayati riski bulunduğunu ifade ederek, "Çünkü insani standartların bile değerlendirilmediğini görüyoruz. Ahmet Türk’ün sağlığı giderek daha da kötüleşiyor. Acil ve adil bir karar alınmasını bekliyoruz. Sağlık katliamını önlemek için bunu yapmak zorundayız” dedi.
Avukatı ve CHP'li vekil uyardı: Ahmet Türk'ün sağlık durumu endişe verici! Reviewed by ZEReditor II on 31.12.16 Rating: 5 Tutuklu bulunan Ahmet Türk'ün sağlık durumuna ilişkin Avukatı Erdal Kuzu  ve CHP İstanbul Mil...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.