Avukatı ve CHP'li vekil uyardı: Ahmet Türk'ün sağlık durumu endişe verici!

Tutuklu bulunan Ahmet Türk'ün sağlık durumuna ilişkin Avukatı Erdal Kuzu  ve CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey uyarıda bulundu.


DBP'li Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk'ün sağlık durumunun kötü ve endişe verici olduğunu söyleyen avukat Erdal Kuzu, "Kendisi Türkiye kamuoyuna mal olmuş bir siyasetçi. Yaşamının riske edilmesi söz konusu" dedi.

20 Kasım’da gözaltına alınan, 24 Kasım’da ise tutuklanarak Silivri Cezaevi’ne gönderilen Ahmet Türk, kalp pili taşıdığı biliniyor.

Kalbindeki rahatsızlık nedeniyle kalp pili taşıyan Ahmet Türk'ün aylık rutin kontrollerinin yapılamadığını söyleyen avukat Erdal Kuzu, aynı zamanda katarakt hastalığının da olduğunu ve bunun için ameliyat gerektiğini dile getirdi.

Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre bugüne kadar yapılan tahliye taleplerinin reddedildiğini hatırlatan Erdal Kuzu, “Kendisi moralli olsa da bizler onun için ciddi anlamda endişeli ve kaygılıyız. Kendisi Türkiye kamuoyuna malolmuş bir siyasetçi. Kendisi sağlık sorunlarıyla gündeme gelmesini istemiyor." diyerek tahliye edilebilmesi için sağlık heyetinden rapor alacaklarını ifade etti.

CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey de Ahmet Türk'ü cezaevinde ziyaret etti.

Ziyareti sonrasında açıklama yapan Şafak Pavey, Ahmet  Türk'ün sağlık durumuna ilişkin detayları paylaşmak zorunda kaldıklarını çünkü hayati riski bulunduğunu ifade ederek, "Çünkü insani standartların bile değerlendirilmediğini görüyoruz. Ahmet Türk’ün sağlığı giderek daha da kötüleşiyor. Acil ve adil bir karar alınmasını bekliyoruz. Sağlık katliamını önlemek için bunu yapmak zorundayız” dedi.