Ads[no]

Ads[no]

31 Aralık 2016

Almanya'da iktidar ortağı CSU Partisi: Müzakereler son bulsun

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in başkanı olduğu Hristiyan Demokrat Birlik’in (CDU) kardeş partisi Hristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) Avrupa Birliği’nin Türkiye ile yürüttüğü müzakerelere son vermesini istediği bildirildi.


Rheinische Post gazetesinin haberine göre, muhafazakâr Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) partisi Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) üyeliği için yetersiz kaldığı görüşünü savunuyor.

Koalisyonun küçük ortağı Hristiyan Sosyal Birlik partisi Alman Meclis Grubu'nun önümüzdeki hafta yapacağı çalışma toplantısında konunun gündeme gelmesi bekleniyor.

Gazetenin haberine göre, bu toplantı sonunda hazırlanacak karar metni taslağında "Türkiye ile üyelik müzakerelerine son vererek, gerçekçi bir işbirliği şekli için çaba göstermeliyiz” ifadesi yer alıyor.

Metinde ayrıca AB'nin üyelik müzakereleri çerçevesinde Türkiye'ye verdiği, sivil topluma veya mültecilere ilişkin projelere yönelik olmayan mali yardımların da durdurulması isteniyor.

Başbakan Angela Merkel'in lideri olduğu Hristiyan Demokrat Birlik (CDU) partisi ise aralık ayının başında yaptığı parti kongresinde ise Türkiye'nin AB'nin stratejik ortağı olarak kaybetmek istenmediği vurgulanarak, Türkiye ile müzakerelerin durdurulmaması gerektiğini savunulmuştu.

Daha önce de Avusturya, Türkiye ile AB müzakerelerinin durdurulmasını istemiş, ancak AB içinde destek bulamamıştı.

AB’ye üye ülkelerin devlet ve hükümet başkanlarının aralık ayının ortasında yaptıkları zirvede, Türkiye'nin AB ile üyelik müzakereleri gündeme gelmemişti. Zirve sonuç bildirgesinde ise AB'nin 18 Mart Türkiye-AB Zirvesi Ortak Açıklaması’ndaki taahhütlere bağlı kaldığı hatırlatıldı.

Bu taahhütler arasında Türkiye ile AB arasındaki müzakere sürecinin canlandırılması da bulunuyordu. Bu çerçevede 30 Haziran'da "Mali Bütçe ve Hükümler” faslı açılmıştı.
Almanya'da iktidar ortağı CSU Partisi: Müzakereler son bulsun Reviewed by ZEReditor II on 31.12.16 Rating: 5 Almanya Başbakanı Angela Merkel’in başkanı olduğu Hristiyan Demokrat Birlik’in (CDU) kardeş parti...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.