Ads[no]

Ads[no]

29 Aralık 2016

ABD'den PKK'ye destek açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) öncülüğündeki IŞİD'e karşı Koalisyon Güçleri Irak Sözcüsü John Dorrian, PKK’yi terörist bir grup olarak tanıdıklarını ve destek vermediklerini söyledi.

Rûdaw TV canlı yayınına katılan John Dorrian, “Biz PKK’yi terörist bir grup olarak tanıyoruz, bu yüzden de destek vermiyoruz” dedi.

Dorrian, PKK’yi destekleyen hiç kimseye destek vermediklerini, sadece Iraklı güçler ve Suriye’deki müttefik güçlere destek verdiklerini vurguladı.

Musul operasyonuna da değinen Dorrian, operasyon planında hiçbir değişiklik olmadığını, Iraklı güçlerin ilerleme kaydettiğini belirtti.

Dorrian koalisyon güçleri askerlerinin operasyonlara direkt katılmadığını ancak danışmanlık yapmaya devam edeceklerini, bunun da çok önemli olduğunu ifade etti.
ABD'den PKK'ye destek açıklaması Reviewed by ZEReditor I on 29.12.16 Rating: 5 Amerika Birleşik Devletleri (ABD) öncülüğündeki IŞİD'e karşı Koalisyon Güçleri Irak Sözcüsü J...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.