Ads[no]

Ads[no]

28 Aralık 2016

"ABD'den taşınabilir uçaksavar füzeler almaya istekliyiz"

Demokratik Suriye Güçleri (DSG), ABD'nin kendilerine 'taşınabilir hava savunma füzeleri' (MANPAD) sağlaması konusunda istekli olduklarını açıkladı.


DSG Sözcüsü Telal Silo, ABD'nin Suriyeli muhaliflere uyguladığı silah kısıtlamalarını azaltarak, kendilerine MANPAD'ların verilmesini istedi.

Sözcü Silo "Şu anda bizi hedef alan hava saldırıları yok ancak ileride olabilir. Ve bu nedenle onlardan bunu istiyoruz " dedi.

Ancak Silo hava saldırılarının hangi ülkeden geleceği konusunda yorum yapmaktan kaçındı.


Suriye'de şu anda Suriye ordusu, Rusya ve ABD öncülüğündeki koalisyon hava saldırıları düzenliyor.

Ankara, YPG'nin bölgede güç kazanmasını tehdit olarak görüyor iken, Rusya da ABD'nin politika değişikliğini 'doğrudan tehdit' olarak yorumladığını açıklamıştı.

ABD yönetimi  Suriyeli muhalifleri MANPAD'lar ile silahlandırma kısıtlamasını 8 Aralık'ta kaldırmıştı.

ABD başkanı Barack Obama, ABD yapımı silahların Suriyeli muhaliflere verilmesinin 'ulusal güvenlik çıkarları için zorunlu' olduğunu söylemişti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova ise dün yaptığı açıklamada, Moskova'nın ABD'nin politika değişikliğini 'düşmanca eylem' ve 'Rus hava gücüne doğrudan tehdit' olarak gördüğünü ifade etmişti.
"ABD'den taşınabilir uçaksavar füzeler almaya istekliyiz" Reviewed by ZEReditor II on 28.12.16 Rating: 5 Demokratik Suriye Güçleri (DSG), ABD'nin kendilerine 'taşınabilir hava savunma füzeleri' (MANPAD) sağlaması konusunda istekli...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.