Ads[no]

Ads[no]

29 Aralık 2016

2017 yılında geçerli olan 'Asgari Ücret' açıklandı; İşverenler değişmesin istiyordu!

Bakan Mehmet Müezzinoğlu, 2017 yılı için geçerli olan asgari ücreti açıkladı. Buna göre asgari ücret, 1404 lira oldu.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 2017 yılında geçerli olacak asgari ücreti açıkladı.

Buna göre asgari ücret, bin 404 lira olarak açıklandı. Böylece 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla yürürlüğe girecek olan yeni düzenleme ile 1300 lira olan asgari ücrete 104 lira zam yapılmış oldu.

İşçiler 1.600 Lira Olmasını İstiyordu

Bakan Müezzinoğlu, asgari ücretin belirlenmesinde hükümet ve işveren tarafının imzası olduğunu, Türk-İş'in yer almadığını söyledi.

Önceki toplantılarda işçileri temsil eden Türk-İş 2016 başında 1300 liraya yükseltilen asgari ücretin yeni yılda 1600 lira olmasını talep etmişti.

DİSK'in Talebi 2000 Lira

DİSK, asgari ücretin tümüyle vergi dışı bırakılması gerektiğini talep ediyor ve 2017 yılı için asgari ücretin en az 2.000 lira net olmasını istiyordu.

İşveren Zama Karşı

İşçilerin 1600 liralık talebine karşın işverenler, geçen yılki artış nedeniyle zam yapılmaması gerektiğini söylüyordu.

CHP'nin teklifi 1750 Lira

Cumhuriyet Halk Partisi de asgari ücret teklifini açıkladı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, asgari ücretin en az 1750 lira olması gerektiğini belirtmişti.

TÜİK Rakamları... 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) temsilcileri yapılan son toplantıda "ağır", "orta ağır" ve "hafif işlerde" çalışan bir işçinin net yaşam maliyetine ilişkin rakamları komisyon ile paylaşmıştı.

Bir işçinin aylık net yaşam maliyeti "ağır" işlerde 1668 lira 90 kuruş, "orta ağır" işlerde 1485 lira 30 kuruş, "hafif işlerde" ise 1379 lira 40 kuruş olarak açıklanmıştı.
2017 yılında geçerli olan 'Asgari Ücret' açıklandı; İşverenler değişmesin istiyordu! Reviewed by ZEReditor II on 29.12.16 Rating: 5 Bakan Mehmet Müezzinoğlu, 2017 yılı için geçerli olan asgari ücreti açıkladı. Buna göre asgari ...

Hiç yorum yok:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.