'2 Türk Askeri kaçırılmadı, IŞİD'e satıldı' iddiası!

Sözcü Gazetesi yazarı dan Saygı Öztürk, IŞİD tarafından kaçırılan iki askerin, bölgede Türkiye'nin güvendiği bazı kişiler tarafından satıldığını iddia etti.


Sözcü gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, TSK'nın Fırat Kalkanı operasyonu hakkında yeni iddialar ortaya attı.

Saygı Öztürk, IŞİD tarafından kaçırıldığı öne sürülen askerelere ilişkin, "IŞİD’in kaçırdığı öne sürülen iki askerimiz, kaçırılmaktan çok, orada güvenilen bazı kişiler tarafından IŞİD’e satıldı" ifadelerini kullandı.

Sözcü Gazetesi'nden Saygı Öztürk'ün yazısından ilgili bölüm şöyle:

Orada görev yapan askerlerimizin morallerinin yerinde, alana da hakim olduğunu belirtelim. Ama buraya gelene kadar askerimizin uğradığı ihanetler de var. IŞİD'in kaçırdığı öne sürülen iki askerimiz, kaçırılmaktan çok, orada güvenilen bazı kişiler tarafından IŞİD'e satıldı.

Yabancı bir ülkede görev yapmak tabii ki kolay değil. Birisi 2007, diğeri 2012 dönem mezunu olan iki astsubay, Suriye'nin Ziyare köyü yakınında 4. Komando Tugayı'nın ele geçirdiği Karadağ üs bölgesinde görevliydi.

İki asker, yanlarında Suriyeli tercümanla birlikte Hundai marka sivil otomobille üs bölgesi yakınında “kısa mesafeli” keşif yapıyordu. Sivil giyimli askerlerimizin daha önce geçmediği, sadece o gün geçişlerinin planlandığı yolda IŞİD militanları pusu kurmuştu. Askerlerimiz, IŞİD'lilere teslim olmadı. Onlarla çatıştı. Tercüman yaralı olarak kaçmayı başardı, astsubaylardan birisi de yaralandı. Mermileri bitene kadar çatışan askerlerimiz sonunda teröristler tarafından yakalandı.