Ads[no]

Ads[no]

16 Ocak 2017

Ünlü Fransız filozof ve yazar Levy: Dünya hiçbir zaman Kürtler'e borcunu ödemedi!

Peşmerge Güçleri ile ilgili belgeseliyle gündeme gelen Fransız filozof ve yazar Bernard-Henri Lévy, Musul cephesine yaptığı ziyarette konuştu: "Dünya Kürtler'e son derece adaletsiz davrandı... Umudum şu ki, dünya ilk kez Kürtlere borcunu ödeyecek"


Çatışma bölgelerine yaptığı ziyaretlerle tanınan Fransız filozof ve yazar Bernard-Henri Lévy, “Dünyanın Kürtlere borcunu ödemesinin vakti geldi” dedi.

Bu yılın başında Kürdistan Yönetimi’ne bağlı Peşmerge Güçleri hakkında hazırladığı belgeselle dikkat çeken Lévy, Musul cephesini ziyaret etti. Lévy, ziyaretinin ardından Rudaw'a yaptığı söyleşide gözlemlerini dile getirdi.

Cephede, Kürdistan Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’yle görüştüğünü aktaran Fransız filozof, Peşmerge'nin IŞİD’e karşı savaşı hakkında, “Bunu hem Irak, hem uluslararası koalisyon, hem de dünya için yapıyorlar. Dünyayı IŞİD vebasından kurtamak için yapıyorlar” dedi.

‘MESUD BARZANİ’Yİ BİRAZ MELANKOLİK GÖRDÜM’

Lévy, Başkan Barzani’yle görüşmesi için ise, “Onda bir melaknoli hissettim çünkü dünyanın geriye kalanı için savaşıyor ve bunu bana söylemedi ama- sanırım, halkının yaptığı fedakârlığı dünyanın anlayıp anlamadığını merak ediyor. Büyük ihtimalle bunu soruyor kendine… Dünyanın, Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne medeniyet için yaptığı bu fedakarlığın ödülünü verip vermeyeceğini merak ediyor…” diye konuştu.

Başkan Barzani hakkında söylediklerinin kendi gözlemleri olduğunu vurgulayan Lévy, Kürdistan Yönetimi'nin Musul’un IŞİD’den temizlenmesi sonrası bağımsız olmasını umduğunu söyledi.

Filozof Lévy, “Çünkü dünya Kürtler'e son derece adaletsiz davrandı. Dünya hiçbir zaman Kürtler'e borcunu ödemedi. Umudum şu ki, dünya ilk kez Kürtler'e borcunu ödeyecek” dedi.

Fransız filozof ve yazar Levy'in Peşmerge Belgeseli:Ünlü Fransız filozof ve yazar Levy: Dünya hiçbir zaman Kürtler'e borcunu ödemedi! Reviewed by ZER news on 16.1.17 Rating: 5 Peşmerge Güçleri ile ilgili belgeseliyle gündeme gelen Fransız filozof ve yazar Bernard-Henri Lévy, Musul cephesine yaptığı ziyarette kon...

1 yorum:

8 yorumlama seçiminden birini seçerek yorum yapabilirsiniz. En kolayı; YORUMLAMA BİÇİMİ'nden ADI / URL seçimine tıklayın. AD bölümüne sizi ifade eden bir ad yazın URL bölümünü boş bırakabilirsiniz, veya sosyal medya hesabınızın adresini yazabilirsiniz. YORUM YAZIN ÇÜNKÜ DÜŞÜNCELERİNİZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR, OKUYUCULAR HABER OKURKEN FARKLI GÖRÜŞLERİ DE MERAK EDİYOR.

Ads[no]

Haberler, Musul Operasyonu, Musul, Rakka Operasyonu, Rakka, Fırat Kalkanı, Operasyon, Fırat'ın Gazabı,Son Dakika, güncel, spor, eğitim, magazin, Türkiye, Kürdistan, Kürtler, Barzani, Futbol, Basketbol, Dersler, Film, Sinema, Dizi, İzlemek, İzle, Peşmerge, PKK, YPG, KDP, PYD, YNK, Goran, AKP, DAEŞ, IŞİD, DAİŞ, Terör, Çatışma, Savaş gibi konular Zernews'te yayınlanıyor.

Diller, Kürt ve Kürtler, dil, kültür, sanat, Kürt dili, Kürt Kültürü, Kürt edebiyatı'nın yanı sıra Erbil, Duhok, Süleymaniye, Diyarbakır, Mahabad, Qamişlo, Rojava, Kuzey, Güney, Rojava, Batı, Doğu, Rojhilat Kürdistanı haberleri ve makaleler, yazılar ZERnews web sitesi'nde yayınlanıyor.

Nerinaazad, ANF, ANHA, Kurdnewshaber, Rudaw, K24, Kurdistan24, Bashaber, Bas-Haber, Basnews, CNN, NTV, Rojnews, Nuçe TV, Mednuçe, Denge TV, ZER TV, Zer, Azernews, War TV, Warmedia, Waar, TV, Canlı Yayın, Video ile ilgili konular ZERnews'te.

Beluc, Beluclar, Belucistan, Pakistan, Hindistan, Afganistan, Ortadoğu, Batı, Avrupa, Amerika, ABD, Asya, Afrika, Filistin, İsrail, Suriye, İran, haberlerini okumak için bizi takip edin.

Teknoloji, telefon, bilgisayar, kulaklık, dijital dünya, Facebook, Twitter, Google+ , Insragram ile bizi takip edebilirsiniz.